Veiklos principai

Veiksminga ir saugu. Specializuotą stuburo treniruotę veda medicininį išsilavinimą turintys kineziterapeutai. Rodymas, aiškinimas, koregavimas – pagrindininiai aktyvios priežiūros elementai. Siekiant visapusiškos pratimų teikiamos naudos skirtingo fizinio pajėgumo asmenims, fizinis krūvis gali būti dozuojamas trimis skirtingo intensyvumo lygiais, kuriuos nustato kineziterapeutas. Siekiant gauti tikslingą ir kompleksinį poveikį, pratimai skiriami taip, kad kompleksiškai lavintų visas judėjimo funkcijas.

Mokslu pagrįsta praktika. Specialiai atrinkti fiziniai pratimai, kurių teikiama nauda įrodyta moksliniais tyrimais bei daugiau nei 10 metų praktinio darbo patirtimi. Instruktoriai – kineziterapeutai yra praėję bazinius teorinius ir praktinius Sveiko stuburo mokyklos metodikos mokymus bei nuolat gilinantys savo žinias ir įgūdžius tęstiniuose mokymuose.

Naujumas. Sveikiems žmonėms tinka sporto klubai, sergantiems – gydymo įstaigos. O ką daryti, kur kreiptis žmogui, kuriam sporto klubas jau per vėlai, o ligoninė – dar per anksti? Jeigu žmogus visą gyvenimą dirba sėdimą darbą ir jį kankina nugaros skausmai, skauda sprandą, tai nustatyti tikslią skausmo medicininę priežastį 80 proc. atvejų dažnai neįmanoma. Nes tokia priežastis yra dėl vyraujančių funkcinio pobūžio judėjimo sutrikimų, kurie patys savaime nėra kažkokios ligos požymiai. Dažniausiai tai yra organizmo siunčiami signalai apie tai, kad mūsų griaučių raumenys yra sustingę, mažiau koordinuoti arba nusilpę. Tyrimai rodo, kad tikslingi, adekvačiai dozuoti ir kompleksiniai fiziniai pratimai gali padėti daugiau nei kitos pasyvios pagalbos rūšys.

Aktualumas. Remiantis naujausia literatūra, besiskundžiančių įvairiais nugaros skausmais juosmens, tarpumenčio, kaklo skausmais žmonių skaičius didėja. Daugelis šių nugaros skausmų priežasčių – fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo stoka, ypač stebima senstančioje ir sėdimą darbą dirbančioje visuomenėje. Nepaisant aukštųjų medicinos technologijų tobulėjimo, lėtinio su stuburu susijusio skausmo buvimas žmogaus kasdieniniame ir profesiniame gyvenime vis dar lieka aktuali, neišspręsta problema.

Sveiko Stuburo Mokykla yra licencijuota VšĮ.
Lic