Apie krūtininę stuburo dalį.

                  Žmonės vis daugiau laiko praleidžia sėdėdami. Žinoma, šis sakinys nieko nenustebino, kaip ir faktas, jog ilgas sėdėjimas veda prie funkcinių sutrikimų. Dažnai klientai skundžiasi skausmu tarpumenčio srityje, padidėjusia „kupra“, spaudimo pojūčiu krūtinėje (dažnai kardiologams neradus patologijos, pacientai nukreipiami pas kineziterapeutus), ar kvėpavimo problemomis. 

                  Krūtininė stuburo dalis yra mažai judri, kadangi šioje srityje prie slankstelių prisijungia šonkauliai, kurie apriboja judesių amplitudę. Svarbiausia šio komplekso funkcija yra apsaugoti gyvybiškai svarbius organus, tačiau be apsauginės funkcijos, krūtinės ląstos griaučiai turi kitą svarbią su kvėpavimu susijusią judėjimo funkciją. Tam, be abejo, padeda tarpšonkauliniai raumenys, kurie pakeldami šonkaulius ir krūtinkaulį padidina krūtinės ląstos tūrį, taip sudarant sąlygas įkvėpti. Priešingas judesys sumažina krūtinės ląstos apimtį ir sudaro sąlygas iškvėpti.

                  Kvėpavimo funkcijai taip pat labai svarbi diafragma. Tai raumuo sudarantis pertvarą tarp krūtinės ir pilvo ertmių. Nors dažnai nepagalvojame, kokią didžiulę įtaką gerai savijautai turi kiekvienos struktūros funkcionavimas, tačiau pažiūrėjus plačiau atsiveria labai įdomus vaizdas. Kaip pavyzdį galėtume pateikti vieną atvejį, kai į mus kreipėsi žmogus su skausmu pilvo šone. Jam buvo atlikti visi įmanomi vidaus organų bei stuburo tyrimai, tačiau taip ir nepavyko rasti skausmo priežasties. Kineziterapeutai, radę spazmą diafragmos srityje, pamokė klientą daryti diafragmos savimobiliciją bei stiprinti nusilpusius raumenis, kurių darbą perėmusi diafragma ir spazmavo. 

                  Derėtų nepamiršti ir kitų krūtinės raumenų, kurie padeda atlikti tam tikrus rankų ir menčių judesius.  Tarpumenčio raumenų stiprinimas dažnai padeda ne tik kovoti su didėjančia „kupra“, bet ir išvengti kitų problemų, pavyzdžiui kaklo ir pečių juostos raumenų skausmo.