Lenta / plankas

„Lenta“ (ang. „plank“). Vieni šį pratimą laiko panacėja ir išsigelbėjimu nuo visų negalavimų, netgi rekomenduoja jį daryti bei pamiršti atsilenkimus, kiti į pratimą žiūri gana skeptiškai ir jo be priežiūros atlikti nerekomenduoja. Tad ar šis pratimas naudingas, ar sukelia daugiau žalos?
Pats pratimas savaime nėra geras arba blogas – daugiau turėtumėm koncentruotis į tai, kokiu tikslu mes jį darome, ir į taisyklingą atlikimą. Dažniausiai „lenta“ daroma norint sustiprinti pilvo raumenis. Nebūtinai turime kalbėti apie pilvo stiprinimą kaip apie raumenų išryškinimo būdą.
Paprastai „lentą“ atlieka žmonės, kuriems skauda nugarą, nes pilvo raumenų aktyvumas padeda stabilizuoti apatinę nugaros dalį ir tai gali lemti skausmo mažėjimą. Tačiau pratimą atliekant netaisyklingai skausmas kaip tik gali didėti.
Taisyklingai atliekant pratimą, dirba ne tik pilvo, bet ir šlaunų priekinės dalies, sėdmenų bei apie peties sąnarį esantys raumenys. Kadangi pratimas reikalauja daugelio raumenų darbo, kurie nėra visada pakankamai stiprūs, kad išlaikytų taisyklingą susirikiavimą pratimo metu, žmonės atlieka pratimą su įvairiomis kompensacijomis: iškelia aukštai sėdmenis (taip daugiau įjungia kojų raumenis, kad mažiau darbo tektų pilvo raumenims), išriečia apatinę nugaros dalį (vėlgi dėl pilvo raumenų silpnumo kompensacija vyksta įjungiant apatinės nugaros dalies raumenis), panarina galvą ar nuleidžia krūtinę žemyn (silpni kaklo ir tarpumenčio raumenys).

Žinoma, tai daroma nesąmoningai – tiesiog pats kūnas pasirenka jam patogiausią pratimo atlikimo būdą, todėl visada reikėtų pasitarti su specialistu, kuris pakoreguotų padėtį ar net padėtų parinkti pratimo atlikimo progresiją, atitinkančią žmogaus fizinį pasiruošimą.