Tempimo pratimai. Blauzdų raumenys

Blauzdų raumenys trumpėja avint batus su aukštesniu kulnu. Pagrindiniai ženklai, kurie parodo blauzdos raumenų įsitempimą yra mėšlungis (ypač naktį) ir diskomfortas ar tempimas blauzdoje vaikščiojant basomis ar avalyne be kulno, bei darant pritūpimą (būna, kad tempimas atsiranda tiesiog sėdantis ant kėdės).

Atliekant blauzdos tempimo pratimus reikėtų nepamiršti, kad reikėtų tempti ne tik paviršiuje esantį dvipilvį blauzdos raumenį, bet ir giliau esantį plekšninį raumenį.

Atliekant dvipilvio blauzdos raumens tempimą koja statoma atgal tiek, kad pavyktų prispausti kulną, o blauzdoje jaustųsi malonu tempimas.
Norint ištempti giliau esantį plekšninį raumenį reikia tiesiog sulenkti atgal pastatytos kojos kelį nepakeliant kulno. Paprastai galinę koją reikia pastatyti arčiau, nes lenkiant tol pastatytą koją iš karto kyla kulnas. Šiuo atveju tempimą jausime ne per visą blauzdą, o žemiau (tarytum temptų ties Achilo sausgysle).

Kaip visada, prieš atliekant pratimus, rekomenduojama pasikonsultuoti su kineziterapeutu, nes yra begalės niuansų, kurių reikėtų paisyti atsižvelgiant į individualius žmogaus poreikius.