Kam reikalingas taisyklingas kūno padėties išlaikymas

Neutralios stuburo padėties išlaikymas yra toks, kai dubuo, šonkaulių lankas ir kaukolė surikiuoti vieni kitų atžvilgiu.

Išlaikant neutralias padėtis stuburas apkraunamas optimaliai, išlaikoma apkrova per slansktelių kūnus, kurie ir yra pritaikyti krūvio išlaikymui. Netaisyklinga laikysena, kurios metu neišlaikomas susirikiavimas (angl. alignment), apkrauna facetinius sąnarius, kurie yra skirti judesiams valdyti, o ne krūviams išlaikyti. Netaisyklingas susirikiavimas gali lemti ne tik netaisyklingą laikyseną, bet ir tokias medicinines būkles kaip tarpslankstelinio disko išvarža ar artritas.
Neutralios stuburo padėties išlaikymas nereiškia, kad reikia pečius stipriai traukti atgal, kelti smakrą ar stipriai įtempti pilvo raumenis.

Tik išlaikant taisyklingą kūno padėtį galima judėti saugiai ir pasiekti gerų siekiant fizinės sveikatos pagerėjimo bei išvengti pažaidos keliant, stumiant, traukiant ar nešant svorius.