Kas yra torokalgija?

Daugelis, išgirdę ar pamatę žodį torakalgija, išsigąsta. Tai yra klinikinė diagnozė, kuri įvardija, kad pacientas jaučia skausmą krūtininėje stuburo dalyje.
Torokalgijai priskiriami šie simptomai: maudimas širdies plote, tai dažnai maišomas su širdies skausmu, skausmas tarp šonkaulių, tarpumentyje. Skausmas gali būti aštrus trumpalaikis, maudžiantis, nuolatos varginantis, atsirandantis tik judesių metu.

Skausmo priežastys:

• Funkcinis krūtininės stuburo dalies sutrikimas sukeliantis skausminę simptomatiką glaudžiai susijęs su keliomis kaulinėmis struktūromis, vidaus organais ir žalingais išoriniais veiksniais.
  • Diafragmos judesių sutrikimas sukelia aplinkinių raumenų spazmus, šonkaulių lanko ir slankstelių mobilumo sutrikimus, raiščių įtampas bei vidaus organų veiklos sutrikimus.
  • Šonkauliai skausmo zonoje gali būti pasislinkę, o tai sukelia tarpšonkaulinių raumenų sutrumpėjimus bei įtampas.
  • Krūtininės stuburo dalies slankstelių hipomobilumas (judesio sumažėjimas).
  • Tarpslankstelinio disko išvaržos.
  • Traumos.
  • Trigeriniai taškai.
  • Viršutinis kryžminis sindromas / raumenų disbalansas.

Ką daryti?

Visų pirma, pasikonsultuokite su gydytoju ir kineziterapeutu. Sau galite padėti keliais būdais:

• Manualinė terapija.
  • Mobilizacijos.
  • Trigerinių taškų masažu.
  • Raumenų disbalanso mažinimas tempimo bei stiprinimo pratimais.
  • Fizioterapija
  • Mobilumo didinimas krūtininėje stuburo dalyje.