Atsiliepimai

* * * * * * *

2024 04

Labai dėkoju nerealiai puikioms trenerėms: Kornelijai, Aušrai, Agnei už puikią mankštą. Po jos galva ir kūnas pailsi. Lankau jau 3 metus ir nebereikia jokių vaistų nuo juosmens skausmo.

Ačiū Jums labai.

* * * * * * *

2024 04

Labai ačiū už mankštas. Labiausiai patinka sportuoti kopėtėlių salėje arba su gumomis. Kartais atrodo, kad trukmė galėtų būti ir 1,5h.

Milda

* * * * * * *

2024 04

Lankau jau trečias mėnuo. Labai patinka mankštos, visi profesionalūs kineziterapeutai. Super gerai veda mankštas.

Asta

* * * * * * *

2024 04

Labai noriu padėkoti Kornelijai už nuoširdumą, profesionalumą, gerą nuotaiką, bendravimą. Ačiū, kad esi .

* * * * * * *

2024 04

Ačiū Jums, labai padėjote man sustiprėti, o užsiėmimai labai padeda ir pailsėti nuo kitų darbų.

Milda

* * * * * * *

2024 03

Žaviuosi jūsų komandos kūrybiškumu: sugalvojat vis naujų patinkančių pratimų – AČIŪ

 

* * * * * * *

2024 02

Labai džiaugiuosi, kad mano gyvenime atsirado SSM. Jeigu praleidžiu keleta užsiėmimų – iš karto man trūksta Jūsų  🙂

Edita

* * * * * * *

2024 02

Mano nugarėlė neapsakomai Jums dėkinga!

Egidijus

* * * * * * *

Ačiū už prasmingą veiklą skatinant mūsų sveikus įpročius! Pamilau sportą besilankant čia. Linkiu ir toliau įkvėpti meilę sveikatai, rūpintis savimi.

2024 02

Ačiū Jūsų šauniam kolektyvui, kad padedat rūpintis mano kūno fizine gerove su šypsena 🙂

Rasa

* * * * * * *

2024 02

Daug metų su pertraukomis lankau mankštas. Matau, kad labai padeda.  Mano nugaros skausmas žymiai sumažėjo.

* * * * * * *

2024 02

Ačiū, kad padedate mums padėti sau! Labai smagu čia lankytis. Gera, kad atradau SSM!

* * * * * * *

2024 01

Labai dėkoju Kornelijai už puikią priežiūrą sportuojant, už patarimus, kai išsiprovokuoja skausmas. Už gerai parenkamus pratimus, kai jaučiasi nugaroje skausmas. Ir už masažiuką 🙂

Kristina

* * * * * * *

2023 10

Labai džiugina Jūsų naujoji treniruoklių salė. Šauniai pasportavau su kineziterapeutu Žilvinu. Labai dėkoju Jums už priežiūrą ir dėmesingumą. Ačiū , kad esate, ir mumis rūpinatės 🙂

Kristina

* * * * * * *

2023 08

Esu labai patenkintas ir dėkingas už pirminę konsultaciją. Su nugara problemų turiu jau daug metų, lankiausi įvairiose sanatorijose, ligoninėse, privačiose įstaigose, tačiau pirmą kartą mane taip nuodugniai ištestavo, paaiškino kokie raumenys dirba, kokie nedirba, kur trūksta jėgos ar amplitudės. Negana to, per pirmą susitikimą gavau ir pora labai naudingų patarimų. Pirmą kartą pasijaučiau, kad į mano problemą yra žiūrima asmeniškai, o ne duodama kaip ir visiems.

Vytis

* * * * * * *

2023 07

Labai ačiū už mankštas. Labiausiai patinka sportuoti kopetėlių salėje arba su gumomis. Kartais atrodo, kad treniruotės galėtų trukti ir 1,5h 🙂

Milda

* * * * * * *

2023 06

Aš taip pat galiu tik pagirti visus trenerius už profesionalumą , nuoširdumą , geras emocijas!🥰

Rasa

* * * * * * *

2023 05

Treniruojate ne tik kūną, bet ir sąmoningumą 🙂

Lina

* * * * * * *

2023 05

Vystosi priklausomybė nuo jūsų treniruočių🙂 – jaučiasi jų realus poveikis. Ir taip, jokios įtampos ir puiki komanda.
Rasa

* * * * * * *

2023 05

Esate puiki komanda, padedanti kiekvienam atėjusiam teisingai atlikti pratimus! Pratimų įvairovė ir Jūsų pagalba žavi mus visus! Šaunuoliai! 👏🏼

Ovidija

* * * * * * *

2023 05

Išsiskiriate ramybe: tiek rodant pratimus, tiek bendraujant su klientais, o tas labai ramina ir leidžia atsipalaidavus sportuoti. Nesukeliat įtampos, jei kažkas ir nesigauna. Ačiū visai komandai!

Vitalija

* * * * * * *

2023 05

Tiesiog visada gera ateiti. 😍O arbata visada labai skani😊

Inga

* * * * * * *

2023 05

Išsiskiriat dideliu dėmesiu klientui, priežiūra atliekant pratimus taisiklingai ir skania arbata po treniruotės, kuri priverčia atsipūsti ir niekur neskubėti 😉🧘‍♀️🌺

Laura

* * * * * * *

2023 05

Noriu padėkoti už puikią dienos pradžią, dėmesį kiekvienam. Noriu eiti iškėlus galvą. Geros dienos 🙂

* * * * * * *

2023 03

Malonus, rūpestingas ir draugiškas kolektyvas. Kaina gera ypač už suteikiamą kokybę. Lankstus grafikas, viską galima susitarti ir prisiderinti.

* * * * * * *

2023 01

Profesionalūs specialistai. Platus laiko pasirinkimas. Puikūs pasiekti rezultatai

Skaidra

* * * * * * *

2023 01

Labai patinka. Trenerės fainos. Bijau rekomenduot o tai man vietos neliks 🤸‍♂️🧘‍♂️🧘‍♀️🧘🏻‍♀️

* * * * * * *

2022 11

Labai noriu padėkoti visai Jūsų komandai už geras emocijas, gerą nuotaiką ir sveikatą, kurias suteikiate mankštų metu.
Ačiū
Gražina

* * * * * * *

2022 10

Noriu padėkoti, kad padėjote mano paauglei, matau, kad save labiau prižiūri, stengiasi labiau išsitiesi ir kas smagiausia, noriai lanko treniruotes.
Dėkinga mama

* * * * * * *

2022 10

Ačiū, kad esate ir už galimybę sportuoti iš namų. Šios mankštos man yra tikras išsigelbėjimas.  Esu pasiryžusi sportuoti dar ilgai!

Indrė

 

* * * * * * *

2022 10

Noriu padėkoti Ugnei už darbą su manimi. Labai laukdavau mūsų susitikimų. Esate nuostabi, profesionali specialistė ir labai mielas žmogus. Šiandien džiaugiuosi, kad mūsų įdirbis neprarastas 🙂
Simona

* * * * * * *

2022 10

Labai ačiū už mankštas.
Kadangi jūs esate mano sveiko gyvenimo mokytojai, tai sveikinu jus su artėjančia mokytojų diena. Dėkoju už tai, kad jūs esate, už jūsų nuoširdų ir puikų darbą stiprinant mūsų sveikatą:)
Lilija

* * * * * * *

2022 09

Esu lankiusi įvairius grupinius užsiėmimus, tačiau tik čia pamačiau, kas yra taisyklingas judesys, priežiūra mankštų metu. Net įkalbinau ir savo vyrą, kuriam taip pat patinka!

Sigita

* * * * * * *

2022 09

Per dieną valandą konsultacijoje Sveiko stuburo mokykloje daugiau sužinojau apie savo nugaros skausmus nei per puse metų lankantis pas įvairiausius gydytojus. Ir paaiškino suprantama kalba, ir davė patarimų. Pradėjau lankyti ir grupines mankštas Vilniuje. Geriausi atsiliepimai.

Dovydas

* * * * * * *

2022 09

Kartu su naujais mokslo metais ir aš grįžau į Jūsų mokyklą ir prisiminiau, kaip čia GERA!

Dalia

* * * * * * *

2022 09

Nors ir per nuotolį, bet vis tiek labai gerai padeda nugarai.
Ačiū

Gražina

* * * * * * *

2022 08

Sveiko stuburo mokykla Kaune – verta tik geriausių atsiliepimų. Puikūs kineziterapeutai, atidi priežiūra viso sporto metu, individualiai pritaikyti pratimai pagal stuburo problemas. Puiki atmosfera 🙂 ačiū! Rekomenduoju.

Martyna

* * * * * * *

2022 07

Lankau šią mokyklą jau 10+ metų. Susidraugavau su sportuojančiais kolegomis ir kineziterapeutais. Ypač pastarieji yra patys svarbiausi čia, nes jų profesionalios žinios įgalina pravesti mankštas taip, kad mes taisyklingai atliktume judesius. Be to iš kineziterapeutų mes sužinome, kodėl reikia judesius daryti taip, o ne kitaip, be to esame konsultuojami asmeniškai. Man nuo šių mankštų pagerėjo laikysena, dingo įvairūs skausmai ir įtampos. Ir nors prieš tai esu išbandžiusi daugelį aktyvaus sporto rūšių: bėgimą, plaukimą, mankštas treniruoklių salėje, kt., niekur sportavimas nebuvo toks visapusiškai naudingas. Rekomenduoju šią mokyklą kiekvienam, kuris skaitys šį mano atsiliepimą. Iki susitikimo mokykloje!

Eugenija

* * * * * * *

2022 07

Negaliu nepasidžiaugti: su jūsų mankštų įrašais sportuoju nuo tada, kai prasidėjo karantinas, tai daugiau nei dveji metai (ir nei kiek nenusibodo 🙂 )
O dabar pasidariau kūno kompozicijos įvertinimą ir buvau labai maloniai nustebinta – mano abiejų rankų ir kojų raumenų masė identiška. Pasirodo, tai nėra dažnas dalykas. Aš net neabejoju, kad jūsų mankštos čia daug prisidėjo. O kas yra nugaros skausmas, tai jau išvis nebeprisimenu… 🙂
Eglė

* * * * * * *

2022 06

Puikūs kineziterapeutai, dėmesys kiekvienam net ir grupinėse mankštose. Džiaugiuosi, kad atradau šią mokyklą!

Laimonas

* * * * * * *

2022 06

Individualus požiūris į kiekvieno kliento problemas. Grupės nedidelės, mankštos nenuobodžios, reguliariai keičiamos sportavimo priemonės. Rekomenduoju šią mokyklą kiekvienam.

Giedrius

* * * * * * *

2022 06

Kartu su internetinėmis mankštomis sportuoju jau daugiau nei metus ir galiu pasakyti tik gražius žodžius. Mankštos atsinaujina du kartus per savaitę, visos mankštos yra skirtingos, besikeičiančios. Naudojame priemones kurias turime namuose. Labai malonus ir šitas bendravimas emailu, jeigu turiu kokį klausimą, visuomet gaunu asmenišką atsakymą. Kadangi auginu mažus vaikus ir neturiu galimybės sportuoti gyvai, šios mankštos yra išsigelbėjimas! Labai rekomenduoju internetines mankštas visiems, ypač tiems, kurie neturi laiko ar galimybių sportuoti gyvai!

Viktorija

* * * * * * *

2022 06

Labai noriu padėkoti Kornelijai už nuoširdumą, profesionalumą, gerą nuotaiką, bendravimą. Sėkmės profesinėje srityje! Ačiū, kad esi ❤️

Zita

* * * * * * *

2022 05

Ačiū Aušrai Minelgienei -dabar savo kilometrus vaikštau be skausmo, masažai sugrąžino malonumą judėti. Ačiū Urtei ir Giedriui – mankštos tobulos, motyvuojančios, kiekvienas esame pastebėtas, pataisytas, pagirtas …Rekomenduoju visiems. Norite jaustis geriau? Jūsų kelias – į sveiko stuburo mokyklą. Ateikite ir įsitikinsite 👍.

Audra

* * * * * * *

2022 05

Rūpestingas dėmesys kiekvienam užsiėmimų metu.Pratimai pritaikomi ir koreguojami individualiai. Tai padeda taisyklingai ir efektyviai juos atlikti. Labai šaunus ir draugiškas kolektyvas.Lankau Kaune jau 3 metus. Rekomenduoju.

Egidija

* * * * * * *

2022 05

Profesionalūs kineziterapeutai savo atidžiu, kantriu darbu padėsiantys pamiršti skausmus.
Netikėjau, kad galiu nebejausti dėl stuburo išvaržos tirpstančios kojos ir nuolat įtempto juosmens, tačiau prakaitą nubraukt verčiančių užsiemimų dėka, ne tik nebejaučiu minėto skausmo, bet ir būdama paskutinius mėnesius besilaukianti nejutau jokių su nugara ar juosmeniu susijusių skausmų.
Čia išmoko pajausti savo kūną ir tai pritaikyti ne tik atliekant pratimus, bet ir kasdieninėse veiklose. Padeda suprasti, kas provokuoja skausmą ir kaip teisingai atliekant veiksmą to išvengti.
Tad rekomenduoju ir net primigtynai siūlau. Fizinis krūvis, pamirštas skausmas, humoro jausmas, šypsena po užsiemimų ir įgytos žinios apie savo kūną.
Aistė

* * * * * * *

2022 05

Drąsiai galiu rekomenduoti 🙂 Stiprūs, techniški specialistai ✌
Darius

* * * * * * *

2022 04

Esu po stuburo išvaržos operacijos ir labai džiaugiuosi, kad užsiėmimų metu daug dėmesio skiriama kiekvienam individualiai, taisyklingam pratimų atlikimui. Profesionalių kineziterapeutų patarimų ir darbo dėka esu sustiprėjusi ir gerai jaučiuosi. Kiekvieną kartą, išeidama iš treniruotės, esu kupina energijos ir geros nuotaikos, noriu eiti išsitiesusi ir pakelta galva. Labai patinka rytinės treniruotės, nes man jos yra „užtaisas” visai dienai. Nuoširdžiai ačiū🥰

Aušra

* * * * * * *

2022 04

Jeigu vargina skausmai, rekomenduoju prisijungti prie mankštų. Jos tikrai padeda sumažinti ar pašalinti skausmus. O kaip bonusas pasitinka draugiškas ir profesionalus kolektyvas 🙂 💐

Giedrė

* * * * * * *

2022 04

Didžiausios rekomendacijos!!! Profesionalu, empatiška, patikima, efektyvu👏 o pakliuvus į Aušros rankas,ne tik kūnas atsigauna, bet ir širdis prisipildo ramybės🙌🌷

Loreta

* * * * * * *

2022 04

Mankštas pradėjau lankyti prieš 5-6 metus Kaune. Labai efektyvios, naudingos, saugios ir besikeičiančios. Kineziterapeutai koreguoja, pakeičia pratimus, jeigu netinka, visuomet pasirūpina 🙂 Atėjau – nes skaudėjo, skausmų nebeliko, tačiau lankau toliau, nes noriu jaustis gerai! Mankštos visuomet naujos, įdomios, po jų jautiesi puikiai, pasikrovęs energijos bei tvirtas 🙂

Jūratė

* * * * * * *

2022 04

Labai efektyvi mankšta! Ypatingai padeda prevenciškai stiprinti giliuosius raumenis. Nelaukite, kol skaudės, pradėkite jau dabar. Po Sveiko stuburo mankštų labai gerai jaučiuosi aktyviai leisdama laisvalaikį, slidinėjant, plaukiant irklente… Nuoširdžiai rekomenduoju❤️

Dainora

* * * * * * *

2022 03

Keli mėnesiai treniruočių sutvarkė visas turėtas stuburo problemas. Viena geriausių investicijų.

Rokas

* * * * * * *

2022 02

Jūsų mokykla mano gyvenime atsirado kartu su pandemija! Ir galvoju , kad tai ne tik sportas, skausmų prevencija, bet ir užimtumas, geros emocijos🤗
O laisvo laiko per karantinus turėjom visi begales ir kas galėjo būti geriau už virtuales drauges ekrane🤔
Covido, depresijos, vienatvės ir …. profilaktika!!!
Čia Jūsų nuopelnai🥰
Rita

* * * * * * *

2022 02

„Sveiko stuburo mokykla” (SSM) yra pats geriausias pasirinkimas norintiems sportuoti sveikai! Įdarbinamos visos kūno dalys nedarant žalos raumenims ir sąnariams. Pati turiu nugaros problemų ir išbandžiau daugybę sporto ir reabilitacijos centrų. Niekas taip nepadėjo kaip SSM. Be galo džiaugiuosi juos atradusi! 🙂
Aurelija

* * * * * * *

2022 02

Jutau nugaros, kaklo, peties ir galvos  skausmus.  Teko apsilankyt pas neurologus, kur nustate kaklo lordoze.  Patarė susirasti specializuotas,  stuburui skirtas mankštas.   Taip atradau „Stuburo mokyklą”.
Savijauta, tikrai geresnė, nei kai pradėjau sportuoti.  Taip pat  įgyta patirtis ir pratimų žinojimas, kaip sau pagelbėti ir atsipalaiduoti ilgai sėdint  prie kompiuterio.
Patarčiau svarstančiam,  ilgai nesvarstyti ir eiti sportuoti į ‘Stuburo mokyklą”  🙂
Jurga

* * * * * * *

2022 02

Su Sveiko stuburo mokykla sportuoju jau ketverius metus. Džiaugiuosi, kad Jūsų pasiūlytų pratimų dėka pavyko atsikratyti kai kurių smulkių, bet įkyrių negalavimų. Tuo pačiu SSM suteikė daug žinių apie žmogaus kūno sandarą, judėjimo esmę. Pradžioje lankiausi „gyvose” treniruotėse, pablogėjus epideminei situacijai sėkmingai sportuoju savarankiškai stebėdama mankštų įrašus. Kad nebūtų liūdna sportuoti vienai, į kompaniją pasikviečiu ir savo vaikus 🙂 Esu dėkinga Sveiko stuburo mokyklai už geresnę fizinę formą, palaikymą ir patarimus mankštų metu, už superinį mokslo, sporto, humoro ir dvasinės ramybės paieškų suderinimą vienos valandos mankštoje. Jūs šaunuoliai!

Indrė

* * * * * * *

2022 02

Mankštos tikrai padeda – kurį laiką per karantiną sportuodavau nereguliariai (1 kartą per savaitę, o kartais dar rečiau), tai nugaros skausmas sugrįžo, o ir bendra savijauta suprastėjo – atsirado maudimas kojose, pečiuose. Pradėjus sportuoti griežtai 2 kartus per savaitę, visi skausmai ir maudimai po truputį išsisprendė 🙂

Tomas

* * * * * * *

2022 01

„Esu labai dėkinga Sveiko Stuburo Mokyklai ir nuostabiai jos komandai už galimybę mankštintis nuotoliniu būdu. Man ypač svarbu ir patogu, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu, galiu saugiai, neišeidama iš namų, sau patogiu laiku kartu su puikiais treneriais, klausydama jų profesionalių patarimų bei pamokymų rūpintis savo kūnu, lavinti lankstumą ir raumenų jėgą. Vienintelė „bėda“, kad vis sunkiau surasti priežastį, kodėl „negaliu, neturiu laiko ir t.t. sportuoti“.

Pagarbiai,

Giedrė

* * * * * * *

2022 01

Sportuoti pradėjau, nes darbo pobūdis yra – sedėti prie kompiuterio 🙂  tad į darbo pabaigą paskausdavo nugarą, pečiuose kaupdavosi įtampa. Pradėjus ieškoti kaip sau padėti, atradau SSM, lankiau užsiėmimus gyvai, po to nutikus karantinui perėjau ir likau prie mankštų namuose. Po mankštų visada jaučiuosi geriau – žvalesnė, įtampos nugaroje sumažėjo, laikysena pasitaisė 🙂 Man mankštose viskas labai patinka, įrašuose viskas paaiškinama- kaip pratimą atlikti, kaip kvepuoti, ką turi jausti kai atlieki pratimą, vienintelis minusas- jei kažką darai ne taip, nieks neateis iš šono ir nepataisys. Tačiau visada stengiuosi susikaupti, neskubėtis ir tikrai gaunasi atlikti pratimus.
Mano patirtis tik geriausia. Linkiu visiems pradėti rūpintis savo kūnu, kūnas jums padėkos 🙂
Skaistė

* * * * * * *

2022 01

Rekomenduoju, jau nuo pirmo apsilankymo juntasi darbuotojų profesionalumas, ir orientacija į klientą. Jau lankau 2+ men. ir juntasi fizinės būklės pagerėjimas, padidėjęs produktyvumas darbe.

Darius

* * * * * * *

2022 01

Niekada netikėjau, kad mankšta gali pakeisti vaistus, bet teko pakeisti savo nuomonę. Kineziterapeutės Urtės parinkti pratimai, patarimai, profesionalumas išmokė gyventi kitaip. Sėkmės Jums ir visam kolektyvui.

Daiva

* * * * * * *

2022 01

Dirbantis kolektyvas puikus! Gera nuotaika ir savijauta garantuota. Esu patenkinta teigiamais savo kūno pokyčiais. Rekomenduoju💪🤍
Milda

* * * * * * *

2021 12 

Rekomenduoju, jau nuo pirmo apsilankymo juntasi darbuotojų profesionalumas, ir orientacija į klientą.

Jau lankau 2+ men. ir juntasi fizinės būklės pagerėjimas, padidėjęs produktyvumas darbe.

Darius

* * * * * * *

2021 12 27

Ačiū Jums už gyvai ir nuoširdžiai vedamas mankštas, kuriose net ir nuotoliniu būdu dalyvaujant atrodo, jog esame visi kartu, tarsi bus pastebėta, jei kas ne taip:)…
Ačiū ir už gražų sveikinimą, kuriame džiugu matyti tiek pažįstamus, tiek ir naujus veidus.
Visiems (beveik būtų galima sakyti – visoms) linkiu sveikų, palaimingų ir darbingų Ateinančiųjų.
Emilis

* * * * * * *

2021 12

Rekomenduoju visiems, kam rūpi jų sveikata. Ačiū nuostabiai Kauno komandai už dar vienus metus rūpesčio, palaikymo, pamokų ir kitų gerų patarimų 💝Jūsų dėka jaučiuosi vis geriau 💪💪💪

Astijus

* * * * * * *

2021 12

Po sporto klubo užsiėmimų būni ligonis, o po ligoninės ir reabilitacijos norisi kažko kitaip, gal ir stipresnių pratimų, bet bijai pats „prisižaisti”, kad vėl neatsidurtum ligoninėje. Atėjęs į SSM pasijauti, kad tu ne vienas toks „jau kitoks”, bet vis dar kažką galintis 🙂 Gali išmokti nebijoti judėti, mankštintis, nes tave prižiūri, padrąsina ir pataria.

Danutė

* * * * * * *

2021 12

Norėčiau iš visos širdies Jums padėkoti. Džiaugiuosi, kad pasirinkau Jūsų konsultacijas, o ne šiltus kraštus per atostogas. Kiekvienas Jūsų žodis kaip lašelis krito į vidų, jaučiuosi nuostabiai. Jau daugiau kaip mėnuo gyvenu be vaistų nuo skausmo. Planuoju savo darbus ir matau kitokią ateitį. Kiekvieną rytą atlieku skirtus pratimus ir skausmas mane paliko. Kreipiu didelį dėmesį į laikyseną, kvėpavimą, netgi svoris po truputį krenta. Kai važiavau į Kauną net neįsivaizdavau, kad pakeisiu savo gyvenimo būdą. Mano gydytoja juokėsi, jeigu ne pandemija padarytų mane savo anti skausmo ambasadore. Iš visos širdies linkiu Jums sėkmė.

Daiva

* * * * * * *

2021 11

Jums tik geriausi žodžiai, treneriai labai dėmesingi, aplinka jauki, šilta ir komfortiška, už šią kainą gaunu labai geras paslaugas,tikrai džiaugiuosi jus radęs. Ačiū.

Dainius

* * * * * * *

2021 11

Atsiliepimas, nugaros skausmo gydymasAtsiliepimas, nugaros skausmo gydymas

* * * * * * *

2021 11

Turiu pastebėti, kad esu pati nustebusi, kad netikėtai greit (po 5-6 mankštų) reikšmingai sumažėjo nugaros skausmas ir galiu jau pasilenkti tiek, kiek paskutinius metus to negalėjau padaryti. Dėkoju, kad sugalvojote stebėti, kaip mums sekasi, nes tai šiek tiek padidina motyvaciją mankštintis.

Asta

* * * * * * *

2021 10

Ačiū už jūsų mankštas internetu. Džiaugiuosi, kas suradau sveiko stuburo mokyklą, kai man to labai reikėjo. Jūsų mankštas rekomenduoju visiems savo pažįstamiems, kurie tik jaučia stuburo skausmus. Mankštinuosi ir džiaugiuosi nejausdama didelių skausmų. Ačiū Jūsų kūrybingai komandai.

Vanda

* * * * * * *

2021 10

Mankštos tikrai veiksmingos – buvau kurį laiką šiek tiek apleidęs (sportuodavau vidutiniškai iki karto į savaitę), tai vėl nugara pradėjo jaustis. Paskutinį mėnesį sportuoju dukart/sav, tai dingo visi skausmai ir maudimai.

Giedrius

* * * * * * *

2021 10

Ačiū už šią šaunią iniciatyvą NAUJA NUGARA, tai priduoda papildomos motyvacijos sportuoti.

Gabija

 

* * * * * * *

2021 09

Patys geriausi profesionaliausi ir savo profesijai pasišventę darbuotojai.
Daryti pratimus neteisingai – tikrai nepavyks:)
Rita

 

* * * * * * *

2021 09

I really enjoyed online group exercising with Ugnė and Birutė! I never thought this type of exercise can be fun as well!

Labai džiaugiuosi atradusi šią mokyklą! Man nuskilo dvigubai: kad galiu jungtis prie grupinių mankštų per nuotolį (kitaip man būtų jungtis be šansų) ir kad čia radau nuostabią specialistę Birutę, su kuria treniruojamės ir individualiai. Sausį laukiu švęsti metų jubiliejų su SSM! Švęs ir mano stuburas, labai!

Tautė

* * * * * * *

2021 09

Turiu stuburo problemų, gydytojai, deja, padėti negali. Lieka tik kineziterapeutai. Čia radau tikrus profesonalus. Pasirinkau namų darbų programą, buvau apmokyta. AČIŪ!

Dana

* * * * * * *

2021 09

Labai pasiilgau jūsų mankštų:) Linkiu jums gerų naujų akademinių metų. Visiems sveikatos, kūrybingumo ir pelningų metų.

Lilija

* * * * * * *

2021. 09.01

Visą šaunų kolektyvą sveikinu su Rugsėjo 1-ąja. Linkiu ir toliau tęsti savo naudingą ir įkvepiančią veiklą 🙏

Raimonda

* * * * * * *

2021. 08

Ačiū kad nepamiršot, už rūpestį , už kiekvieną laišką
Tikiuosi įsivažiuoti naujam sezonui.
Jau nerandu priežaščių tinginystei pateisinti😂
Rita
* * * * * * *

2021. 08

Pasiruošusi sportuoti toliau, nes jūsų mankštos įkvepia 👏🏻

Aida

* * * * * * *

2021. 06

Profesionalus, atidus dėmesys, malonios specialistės. Puikus darbo rezultatai. Nuoširdžiai dėkoju ir rekomenduoju 💯🙏❤️

Ina

* * * * * * *

2021. 04

Nuoširdus ačiū už paskaitą ir praktikinę dalį. Mūsų kolektyvui buvo naudinga atsitraukti nuo sėdėjimo prie kompiuterių ir pajudėti. Labai aiškiai ir šiltai viską papasakojote!

Romena

* * * * * * *

2021. 04

Nežinau, kas trukdė parašyti anksčiau. Jūs labai įkvepiate, man malonu su jumis ir sportuoti, ir kalbėti, ir pasijuokti!

Daiva

 

* * * * * * *

2021. 03

Jau daugiau nei metai laiko dalyvauju online mankštose ir esu labai patenkintas 👍Video įrašų kokybė ir treniruočių pateikimo formatas nuolat tobulėja. Užsiėmimus praveda profesionalūs ir maloniai komunikuojantys kineziterapeutai. Mankštos saugios ir naudingos visų amžiaus grupių žmonėms, o jei norisi iššūkio visada pasiūloma ir sudėtingesnė pratimo versija. Rekomenduoju! Šaunuoliai, taip ir toliau! 🥳✌️💪

Giedrius

* * * * * * *

2021. 03

Turėjau puikią progą išbandyti online makštą 🙌 Nors pradžioje atrodė kiek ilgoka treniruotė, tačiau pradėjus makštintis labai patiko maloniai ir aiškiai pateikiamos instrukcijos, kaip visus pratimus įgyvendinti. Drąsiai rekomenduoju, dar neišbandžiusiems online makštų! 🙂

Kristina

* * * * * * *

2021. 03

Niekad nemėgau online treniruočių, bet šios – mūsų šeimos šių metų atradimas. Esu jums labai dėkinga už PUIKIAS mankštas, kurios išgelbėjo karantinus. Esate šaunuoliai ❤

Eglė

* * * * * * *

2021. 03

Jūs nerealūs! Turite tiek fantazijos ruošti pratimus mankštoms, ir visą laiką skirtingas, labai motivuojančias ir kurybingas! Jaučiasi rūpestis mumis.                                                                                                                                                                                                                     Ačiū, Liudmila

* * * * * * *

2021. 03

Ačiū tikrai už nuoširdumą ir motyvaciją, neišsivaizdavau, kad galima nuotolines mankštas pravesti taip individualiai.
Atsiradus skausmams išbandžiau daug individualių ir grupinių mankštų, bet nieko panašaus neradau. Viskas baigdavosi skausmais ir vaistais.Nuo pirmo apsilankymo Vilniuje SSM pasijutau geriau ir supratau, kad tai mano poreikiams
Nuostabu, kad esate ir darot viską su meile
Ačiū, Rita
* * * * * * *

2021. 03

Mano brangūs Sveiko stuburo mokyklos kineziterapeutai, esu jums labai dėkinga už mankštas, kurios yra kiekvieną kartą kitokios ir parengtos labai profesionaliai. Tai pat ir jų komentarai! Taigi galima pasirinkti pratimų variantą pagal fizinį pajėgumą. Kur geriau rasi. Bendrovė, kurioje dirbu, taip pat organizuoja sportavimą, bet tai vyksta online, ne visada gali prisijungti. O jūsų mankštas galiu daryti kada noriu ir kiek noriu. Tai užburia. Ačiū jums mielieji, kad esate! Visada būsiu ištikima jums ir labai tikiuosi, kad pasibaigus karantinui toliau tęsite nuotolines treniruotes.
Daiva

* * * * * * *

2021. 02
Labai jums ačiū  Man patinka viskas, labai pati savimi stebiuosi, kad nepatingiu ir sportuoju 🙂 Labai patinka bonus mankštos, ypač trigerinių taškų ir tempimo, jas darau dažniau nei po du kartus 🙂
Dar kartą ačiū ir sėkmės
Giedrė

* * * * * * *

2021. 02
Labai pravertė jūsų mankštos,nepraleidau nei vienos mankštos – darau mažiausiai 3kartus per savaitę.
Dingo sprando skausmas,rečiau atsiranda migruojantis skausmas į rankų ir kojų pirštus.
Alė

* * * * * * *

2021. 02
Dėkoju už jūsų nuostabias mankštas, už tai kad rūpinatės mūsų sveikata. Šiuo keistu laikotarpiu jūsų mankštos praskaidrina gyvenimą:) Smagu matyti jūsų veidus.
Jaučiuosi lyg lankydama treniruotes:)
Ačiū jums
Lilija

* * * * * * *

2021. 02
Būkite ir toliau tokie šaunūs, esate mano pastarųjų metų sveikiausias atradimas!
Puikios dienos!
Eglė ir Osvaldas

* * * * * * *

2021. 02
Savo kelionę su jumis pradėjau 2020 gruodžio 31 Birutės konsultacija. Jau rašiau, kad po geros savaitės jutau pagerėjimą, kurio nedavė vaistai. Dabar praėjo mėnuo ir savaitė – lenkiu kaklą ramiai į abi puses, užsiimu savo įprastine veikla (gaminu siūlus, verpiu rateliu) ir pirštai netirpsta, iš po mentės dieglys išsikrapštė.
Festina lente ir pirmyn!
Evelina

* * * * * * *

2021. 02
Ačiū Jums už super dovanas, mobilumo ir trigerinių taškų labai patiko, deja, tempimo dovana nepasinaudojau. Mobilumo dar labai trūksta ir tikrai yra kur tobulėti, vis stebiuosi, kaip jūs taip atrodo lengvai viską padarote, o man tiek pastangų reikia ir dar toli iki tokio jūsų rodomo mobilumo…, bet yra galimybė tobulėti.
Trigerinių taškų – tai utiutiu mankštelė. Kaklo ir menčių, bei sėdmenų taškai dar dabar „saldu” kaip jaučiasi, ypač menčių viršuje…
Ačiū jums, Ieva ir Birute, labai 🙂
Danutė

* * * * * * *

2021. 02
Be jūsų nebūtų ir mano sporto… Labai ačiū, kad vis pateikiate naujienų, kai atrodo, ar gali būti dar geriau. Dėkui ir kad primenate, kad taip greitai pralėkė laikas.Siunčiu pavedimą ir sportuoju toliau, su malonumu!
Aida

* * * * * * *

2021. 01
Aš džiaugiuosi mankštomis, ir konsultacijos metu gautais pratimais. Tai, ko per porą mėnesių neįveikė krūvą vaistų: tepamų, geriamų, leidžiamų, per gerą savaitę tikslingo kūno darbo smarkiai pasistūmėjo teigiama linkme. Valio! 🙂
Evelina

* * * * * * *

2021. 01

Ačiū labai. Na, visiems pratimams rodote lengvesnę ir sunkesnę versiją, tai aš visada pasirenku taip, kaip man labiau tinka. Sakyčiau, kad labai apgalvotai nufilmuojate pratimus ir pasirinkti tinkamą intensyvumą tikrai lengva. Ir man labai patinka, kad pratimus rodo skirtingi treneriai – kartais tuos pačius dalykus jie aiškina šiek tiek skirtingai, kas padeda geriau suprasti į ką atkreipti dėmesį.
Jei trumpai, manau, kad puikiai apgalvotos mankštos. Ypač, jei nepamiršti ir nuosavų smegenų panaudoti 🙂
Jurga

2020.07.02

Sveiki,

esu dėkinga karantinui 😷 ir Facebookui, kad jus atradau ☺ Nes pastaruosius mėnesius mano  mankštų skaičius per savaitę nuo 1 (sporto klube prie ofiso) pakilo iki 2 (ko seniai norėjau). O ir pačios mankštos yra nerealios!!
Labai džiaugčiausi, jei ir po karantino liktų galimybė taip sportuoti nuotoliniu būdu.
Gražios dienos!
Eglė

2020. 07. 01 
Sveiki,

pagaliau šiandien pavyko visą treniruotęatlikti. Labai patiko, kad viskas lėtai ir aiškiai sakoma. Iššūkis susitvarkyti su savo kūno padėtimi. Vis stebiu ir koreguoju laikyseną ne tik pratimų metu, bet ir net paprastai stengiuosi rankas laikyti taisyklingiau, įtraukti pilvą.

Norėsiu prasitęsti narystę.
Ačiū jums!
Lina
Atsiliepimas

 

 

Atsiliepimas

 

Atsiliepimas

 

Atsiliepimas

2020.04.16

Hello,

The exercises on the 9th and 16th of April are amazing!! Absolute fire! Especially the one from 9th I did it every day and at the end I manged to do a few of the side leg lifts with a straight leg on my final day! If you could just keep reminding that the instructor would try to show all exercises from the front (or side depending how the demo person is standing) it would be great so I would know if the knees are open or closed etc. Amazing work outs as always!

Kind regards,

Nikla

2020.04.15

Laba diena.

Rašau jums jau išklausiusi instruktažą ir pasitreniravusi pagal jūsų atsiųstą programą. Na, sakyčiau viskas puiku. Pratimus dariau pagal pasunkintą variantą ir viskas ėjosi puikiai. Jie tikrai nėra per sunkūs. Šiaip rašiau jums, kad ir iki koronos sportavau klube. Patiko pratimų įvairovė ir tai, kad kiekvienas jų neužtrunka „visos amžinybės“, o tik 1,5 min. Manau ir toliau draugausiu su jūsų mokykla. Tikiuosi, kad ši naujovė (o gal ir anksčiau ji buvo, nes aš naujokė gal nežinojau) ir toliau išliks ir galima bus gauti programą, bei sportuoti nuotoliniu būdu. Visgi kai jau galėsime bendrauti ne virtualiai, o tai ko gera anksčiau birželio nebus, naujoko abonementą reikės nusipirkti , kad kineziterapeutas galėtų mane kaip rašėte „pačiupinėti“ ir paskaityti mano ligos išrašą, bei patarti kokius pratimus galima ir reikia ir kokių negalima daryti.

Ačiū jūsų komandai! Būkite sveiki ir iki susitikimo!

Daiva

2020.04.09

Noriu padėkoti komandai už mankštas ir pasakyti,kad pradedu įsivažiuoti į pilnavertiškai atliekamus pratimus,nes šios pamokeles išmokė taisyklingo kvėpavimo(kurio neperpratau pamokų metu salėse).3-čios savaitės 1užsiėmimas buvo kolkas pats geriausias ir produktyviausias.Didelis dėkui,kad rūpinatės mumis❣

Gintarė

Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

Atsiliepimas

 

Į sveiko stuburo mokyklą atėjau nešdamasi daug skausmų ir mažai vilties. Dėl skoliozės ir asimetriškai įsitempusių raumenų savarankiškai sportuoti neišeidavo – tik pablogindavau situaciją. Skausmas persimesdavo iš nugaros tai į klubą, tai į kelį. Nenuostabu, nes negalėdavau išlaikyti geros laikysenos ir labai daug pratimų, pavyzdžiui, įtūpstai tapdavo skausmingi. Nežinojau nei kaip pačiai sau padėti,
nei kas iš šalies galėtų padėti. Prieš Sveiko Stuburo Mokyklą išbandžiau eilę įvairiausių procedūrų ir kinezioterapijos programų. Vis dėlto, nuosekliai lankant šią mokyklą pamažu išmokau kaip susistatyti savo griuvėsius į vietą. Rūpestingų, atidžių ir atsidavusių savo darbui kinezioterapeučių dėka ėmiau jausti, kokios yra taisyklingos padėtys kūnui. Dabar galiu gyventi be skausmo ir padaryti tuos pačius pratimus, kurie anksčiau jį sukeldavo. Taisyklingas susidėliojimas, „savęs susirinkimas” yra neįkainojama informacija tiek kasdieniniam gyvenimui, tiek sportuojant savarankiškai! Sunku net nusakyti, kaip smarkiai pagerėjo nuotaika bei gyvenimo kokybė. Išsitiesiau, turiu daugiau jėgų ir pasitikėjimo savimi bei savo kūnu toliau dirbti savo sveikatos labui. Už visą tai dėkinga ​Vilniaus mokyklos ​kineziterap​eutėms Jolitai bei Rasai.

Indrė

* * * * *

Kai prieš 5 metus diagnozavo stuburo išvaržą, tiksliau net dvi, galvojau, kad gyvenimas baigtas. Operuoti nesiūlė, nors skausmai buvo sunkiai pakeliami. Galvojau, kad liksiu neįgalus.

Iki tol visą gyvenimą profesionaliai sportavęs ir praktiškai visą laisvalaikį skyręs sportui, nebežinojau, ką veikti pasibaigus darbo dienai ar atėjus savaitgaliui.

Kasdien gėriau vaistus nuo skausmo, vaistus nuo uždegimo, vitaminus ir kitus preparatus, neva, padedančius nuo nugaros skausmo, nes darbe negalėjau sėdėti. Po darbo skubėdavau namo pagulėti, kartais net per pietų pertrauką važiuodavau namo pagulėti bent pusvalandį, naktimis negalėjau miegoti. Kiekviena diena tapo kančia. Gerai būdavo tik gulint ant kietų grindų. Palaipsniui atsisakiau lovos, minkšto, krūvą pinigų kainavusio, lateksinio čiužinio, visų minkštų baldų. Pradėjau miegoti ant žemės, mašinoj ar lėktuve važiuoti tik su specialia pagalvėle, nebegalėjau kelti jokio svorio, didesnio nei 10 kg., ir t.t. Jau minėjau, kad aktyviai negalėjau nieko sportuoti, bėgioti, net dviračiu važiuoti. Bet koks neteisingas judesys, pasilenkimas, atsisėdimas ant minkštesnio nei taburetė baldo, bausdavo dideliu deginančiu skausmu.

Išbandžiau fizioterapiją, chiropraktiką, kineziterapiją, vertikalias vonias, masažus, manualinę terapiją, akupunktūrą, jogą, Cantienicą, netgi buvau pas kažkokį Tibeto metodą propoguojančią šamanę, kuri stuburą daužė su minkštu plaktuku… Niekas nepadėjo. Nepadėjo tol, kol nepradėjau reguliariai rytais daryti mankštos. Tada situacija pradėjo keistis. Tačiau bent du kartus per metus vis tiek „atkrisdavau” ir tuomet reikėdavo ilgai leistis vaistus ir praeiti ilgas reabilitacijas. Paskutinį kartą turėjau imti 50 dienų biuletenį, kol išsikapsčiau iki darbingos būsenos. Vieno iš N vizitų pas daktarus metu, jauna pavaduojanti daktarė užsiminė, kad yra tokia Sveiko stuburo mokykla. Ai, pagalvojau, pabandysiu ir tą, vis tiek nepadės, kaip ir visi kiti metodai. Kai pradėjau vaikščioti į mankštas, negalėdavau daryti maždaug pusės man duodamų pratimų, bet palaipsniui tų nebeatliekamų pratimų pradėjo mažėti. Pradėjau geriau miegoti. Nuo visiškai kieto 3 cm aukščio čiužinio perėjau miegoti ant vidutiniškai kieto 5cm čiužinio. Be didesnių skausmų galiu atidirbti visą dieną ir nebeskubėti namo griūti ant žemės. Galiu užsikelti sūnų ant pečių nebijodamas, kad po to visą dieną skaudės nugarą. Galiu važiuoti dviračiu. Vaistų nebegeriu. Daug vaikštau pėsčiomis. Ir nors iki visiško pasveikimo dar toli, tačiau turiu pasakyti, kad ši mokykla turi savyje tai, ko neturi kitos: atidaus darbo su kiekvienu pacientu. Jie naudoja metodus, kurių metu dirba smulkieji vidiniai raumenys – esminiai, norint, kad stuburas būtų stabilizuotas ir nekeltų skausmų. Patikėjau, kad sunkiai dirbant ir naudojant jų taikomus metodus, įmanomas visiškas pasveikimas. Dabar, kai manęs klausia, ką daryti, kai turi problemų su stuburu, nedvejodamas sakau, kad Žirmūnuose yra mokykla, kurioje tau gali padėti. Bet svarbiausia, kad pats norėtum sau padėti.

Aistis

* * * * *

Praėjus 8 mėn. po stuburo išvaržos operacijos pradėjau lankyti SSM treniruotes, nes jos vyko darbe ir labai patogiu laiku. Iš pradžių buvo sunku, bet kaskart jaučiuosi vis stipresnė, mažiau reikia palengvinimų, galiu padaryti daugiau. Nuolat sportuojant mažiau skauda ir tirpsta koja, todėl geriau jaučiuosi. Taip pat, apsilankiusi pas neurologę sulaukiau pagyrimų, kad sustiprėjau, manau, kad labiausiai prie to prisidėjo šios treniruotės.

Sporto klubų nelabai mėgstu  dėl standartinių ir nuobodžių treniruočių, tuo tarpu SSM treniruočių metu naudojamos vis kitos priemonės neleidžia neleidžia įsisukti rutinai, priverčia dirbti ne tik kūną, bet ir protą.

Nors per daugiau nei metus pasikeitė 4 trenerės, visos jos buvo labai atsidavusios, norinčios padėti sustiprėti ir jaustis gerai, todėl didelis AČIŪ už suteiktas galimybes mankštintis ir smagiai bei naudingai leisti laiką.

Linkėjimai, Birutė. Centrinė projektų valdymo agentūra

* * * * *

Puikios mankštos su Jolita ir Rasa. Giliai įkvėpiam… Iškvėpiam.. Pasaulis yra gražus.

Vaidotas

* * * * *

Atėjau į SSM su stuburo išvaržos keliamais skausmais kaklo, rankų tirpimu ir visa puokšte ivairių negalavimų, kuriuos įsigijau dirbdama sunkų fizinį darbą. Raumenukai buvo nusilpę ir kai kurie pratimai atrodė neįveikiami! Tačiau dabar, kai sustiprėjau, jaučiuosi žymiai geriau!!! Taisyklingai išmokti daryti pratimai, tempimai – kaip tik tai, ko man reikėjo. Ir visa tai šaunaus ir geranoriško kolektyvo dėka!!!!! Ačiū Jums! Jūs nuostabūs!!!

Rasa Radavičienė

* * * * *

Laba diena,
Visų pirmiausia noriu pasidžiaugti ir tuo pačiu padėkoti, nes pamokos-mankštos stuburo mokykloje man tikrai labai padėjo ir suteikė daug vilties ateičiai. Nuo pat pirmos individualios pamokos mano nugaros skausmas buvo lyg ranka nuimtas. Pamokos padėjo geriau pažinti ir pajusti save, bei labiau save mylėti ir rūpintis savimi, skirti daugiau laiko sau. O nuėjusi į mankštą negalėjau galvoti apie nieką kitą, mankšta užgoždavo visas mintis ir būdavo lyg valandos pertraukėlė nuo kasdienybės, rutinos ir laikas skirtas tik man vienai pabūti su savimi. Labai džiaugiuosi, kad atradau Jus ir rekomendavau jau tikrai ne vienam draugui. Palikau Jūsų stuburo mokyklą tik dėl to, kad išsikraustau iš Lietuvos kuriam laikui, tačiau grįžusi tuojau pat norėsiu pradėti sportuoti pas Jus.
Antras nuostabus dalykas, kuriuo labai norėčiau pasidžiaugti yra Jūsų Kineziterapeutė Jolita. Turiu pasakyti, kad jos pamokų kasdien laukdavau labiausiai. Kai įeidavau į patalpas pirmas dalykas, kurį išgirsdavau, visados būdavo jos pasisveikinimas „Labas rytas, Gintare” ir išgirdusi ją aš žinodavau, kad mankšta bus nuostabi. Ji visados nuoširdžiausiai vesdavo mankštas, kūrė ryšį su kiekvienu savo „mokiniu”, visados ne tik parodydavo, bet ir paaiškindavo kokie raumenys dirba, kodėl mes juos mankštiname. Jeigu vienam iš mūsų nuo pratimų kildavo skausmai, ji tuojau pat sugalvodavo kitą, kad tik mums būtų geriau. Ji į kiekvieną „mokinį” žiūrėdavo individualiai, užduodama skirtingas užduotis pagal žmonių pajėgumą – tai yra be galo pagirtinas bruožas. Ji visados praturtindavo mankštas naujais pratimais, naujais instrumentais, užduotimis, todėl būdavo be galo smagu ir įdomu, niekados nepasidarydavo nuobodu. Ji įsiminė kiekvieno žmogaus vardą ir visuomet juo kreipdavosi – tai suteikdavo šiltesnį bendravimą ir daugiau pasitikėjimo ja, jos rūpesčiu mumis.
Manau, kad Jums be galo pasisekė, kad Jolita su Jumis dirba – ji yra žmogus, dirbantis pagal pašaukimą ir tai yra neabejotina. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę susipažinti su Ja.
Dėkoju visam Jūsų kolektyvui už nuostabų darbą ir didžiulę pagalbą. Tikiuosi, kad po metų vėl susimatysime Jūsų Sveiko Stuburo Mokykloje.
Pagarbiai, Gintarė Dambrauskaitė

* * * * *

Laba diena, noriu padėkoti kineziterapeutei Aušrai, kuri vedė užsiėmimus Užsienio reikalų ministerijoje. Labai maloni, atidi, profesionali specialistė, kurios lauksime vėl sugrįžtant pas mus:)
Ačiū:)
Pagarbiai, Austėja Dapkutė

* * * * *

Dėkoju Vilniaus stuburo mokyklai už profesionalias konsultacijas, pratimų su priemonėmis įvairovę. Gera psichologinė atmosfera, profesionalus kineziterapeučių bendradarbiavimas su klientais padeda įveikti nugaros skausmą. Patinka, kad jos kreipia dėmesį į kiekvieną klientą, žino individualias problemas, kiekvieno galimybes. Kineziterapeutės nedirba, o gyvena ir tiki savo darbu.
Sėkmės Jums.
Rūta

* * * * *

Sveiko stuburo mokyklą lankau apie metus laiko. Lankyti pradėjau po sunkaus nėštumo ir gimdymo, kuomet atsirado didelis skausmas nugaros srityje. Šią mokyklą man rekomendavo draugė. Profesionalūs, mandagūs ir be galo draugiški kineziterapeutai kiekvieno užsiėmimo metu kantriai aiškina pratimus, visad pastebi, jeigu pratimai atliekami netaisyklingai, parodo, kaip taisyklingai juos atlikti.
Dabar užsiėmimus lankau daugiau ne dėl stuburo problemų, bet dėl bendro kūno raumenų stiprinimo, dėl malonaus laiko praleidimo, gerų emocijų. Esu be galo dėkinga visam kolektyvui už kokybiškas, efektyvias ir įdomias treniruotes. AČIŪ!
Martyna

* * * * *

Sveiko stuburo mokykloje lankytis pradėjau prieš 5-6 mėn, kuomet man buvo diagnozuota stuburo išvarža, o mano būklė buvo tokia, jog buvo sunku vaikščioti – stuburas buvo perkreiptas į vieną pusę, skaudėjo raumenis. Medikų išrašomi vaistai nepadėjo, todėl liko vienintelė išeitis – mankšta. Todėl gydytojams rekomendavus atradau SSM. Nuo to laiko, kai pradėjau lankyti treniruotes, mano gyvenimo kokybė pasikeitė kardinaliai – vaikščioti tapo kur kas lengviau, raumenys atsipalaidavo, kūnas sustiprėjo, stuburo problemos smarkiai aprimo.
Esu labai patenkinta, jog čia organizuojamos mankštos vyksta naudojant profesionalią techniką bei prižiūrint specialistams. Svarbu, jog užsiėmimai vyksta nedidelėse grupėse, nes kineziterapeutai spėja pasirūpinti, jog kiekvienas mokinys pratimus darytų taisyklingai. Ypatingai norėčiau padėkoti kineziterapeutei Jonitai už jos dėmesį ir rūpestingumą kiekvienam besimankštinančiajam.
Pagarbiai,Jolanda

* * * * *

SSM pradėjau lankyti prieš 1,5 metų. Po stuburo operacijos ją rekomendavo gyd. Ūsienė. Problemų su stuburu turiu beveik 20 metų, esu lankiusi daug mankštų, bandžiusi daug reabilitacinių programų, tačiau tik SSM supratau, kas yra tikra mankšta. Dėka čia dirbančio kompetentingo kolektyvo pravedamų užsiėmimų pradėjau jaustis geriau, atradau tas raumenų grupes, kurias buvau pamiršusi. Tačiau svarbiausia, kad galiu vaikščioti ir gyventi visavertį gyvenimą. SSM kolektyvui linkiu toliau tobulėti, ieškoti naujų perspektyvų grąžinant žmonėms gerą savijautą.
Su pagarba, Vilma Čepukaitienė

* * * * *

Jau 5 metus turėjau skausmingą problemą apatinėje nugaros dalyje. Ilgai nekreipiau į tai dėmesio, kol atsirado stuburo išvarža. Beiešknt išeities be operacijų, buvo rekomenduota stiprinti nugaros ir viso kūno raumenis Sveiko stuburo mokykloje, kuri specializuojasi šioje rityje. Pasirodo tai kaip stebuklas, kadangi sumažinti skausmą ir jį galutinai panaikinti užteko vos mėnesio laiko! Esu labai dėkinga SSM kolektyvui už puikų ir profesionalų darbą! Tai net paskatino atrasti laiko sau ir pradėti aktyvesnį gyvenimą!
Pagarbiai, Justina Rilytė

* * * * *

Tiems, kurie mąsto, jog stuburo problemų negalima įveikti, verta išmėginti „Sveiko stuburo mokyklos“ privalumus. Viskas čia puiku, puikūs kineziterapeutai – instruktoriai, gera nuotaika. Ir skausmo kaip nebūta! Pabandykite, tikrai nenusivilsite. Sėkmės!
Bernarda

* * * * *

Laba diena,
Jūsų organizuojamas mankštas lankiau Žemės ūkio ministerijos vakarinėje grupėje pas Simoną Povelauskienę.
Simona atsižvelgdavo į kiekvienos iš mūsų galimybes ir parinkdavo pratimo variaciją kiekvienai pagal pajėgumą. Tai labai džiugino, nes kiekviena galėjome tobulėti ir matyti pažangą savo lygmenyje. Be to Simona man labai pagelbėjo į mankštas grįžus po padikaulio lūžio. Ji su kiekviena mankšta skatino po truputį atsikratyti baimių pirmiausiai perkeliant kūno svorį ant abiejų kojų tolygiai, o vėliau ir balansuojant ant vienos pėdos pilnai. Manau, kad jos dėka greičiau įgijau pasitikėjimo judėti taip kaip buvau pripratusi iki traumos.
Jolita Banytė

* * * * *

Po susitikimo su Jumis ir apsilankymo Jūsų centre nenutrūkstamai darau kiekvieną rytą pabudimo mankštas, kas antrą dieną rimtos fizinio pasirengimo treniruotės (čia su laipiojimu susiję). Sustiprėjęs organizavau kalnų žygį su 30 kg kuprinėmis Pirėnų kalnuose – nuėjome 150 km ir užkopėme 5 viršūnes. Paskutines dienas nei juostos nenaudojau ir jokių skausmų tiek po nakties miego, tiek ilgai keliaujant. Pasikeitė daug įpročių.
Žodžiu, jaučiuosi gerai ir esu Jums labai dėkingas 😉
Andrius

* * * * *

Man – 60 metų. Po ilgų metų pertraukos pradėjau lankyti treniruotes. Kadangi turėjau kojos operaciją, du kartus operuota ranka, labai abejojau ar sugebėsiu treniruotis pilnu pajėgumu. Pradžioje tikrai buvo sunku, nes problemos ne tik dėl operacijų, bet ir stuburo. Tačiau puikių kineziterapeutų dėka, nuo kovo mėn., pavyko pasiekti visai neblogų rezultatų. Sutvirtėjo visas kūnas, pagaliau pilnai sulenkiu koją, sunykę raumenys atsigavo, stuburo problemos aprimo. Labai džiaugiuosi, kad užsiėmimai vyksta su puikios kinezaterapeutės Jonitos pagalba ir priežiūra, ačiū jai ir visai SSM.
Su pagarba, Remigija

* * * * *

Stuburo mokyklą lankau trečią mėnesį. Jau eilė metų vargina stuburo skausmai. Dažnai vartodavau nuskausminamuosius vaistus. Savarankiškai atlikinėti pratimus, skirtus poliklinikos kineziterapeutų, stigo valios ir įgūdžių. Todėl pasidomėjusi Sveiko stuburo mokyklos metodika, nutariau pabandyti. Supratau, kad čia iš tikrųjų yra mokykla, nes nuolat aiškinama kiekvieno pratimo paskirtis ir jo poveikis stuburo problemoms. Įgijau pasitikėjimo savo jėgomis valdant kūną. Kineziterapeutės teikiama pagalba ir patarimai padeda atlikti pratimus motyvuotai, t.y. su tikslu stiprinti reikalingus raumenis, kad stuburas būtų kuo mažiau varginamas.
Teigiamai vertinu tai, kad kiekvieno užsiėmimo metu lavinami visi svarbiausi raumenys, naudojamos įvairios priemonės, kineziterapeutė nuolat aiškina ir stebi, kad pratimai būtų atliekami taisyklingai ir be žalos stuburui. Ypač malonūs atpalaidavimo pratimai. Skani arbata.. Smagu pabendrauti su tokiomis pat problemomis susiduriančiais žmonėmis.
Ačiū ypač rūpestingai kineziterapeutei Jonitai, suspėjančiai pasirūpinti visais savo grupės mokiniais.
Aldona

* * * * *

Labai džiaugiuosi, jog pradėjau lankytis „Sveiko stuburo mokykloje“. Užsiėmimus pradėjau lankyti prieš mėnesį, o čia apsilankyti patarė gydytoja, kurios teigimu SSM pagelbėjo ne vienam. Esu labai patenkinta užsiėmimais, gaunamu krūviu bei kineziterapeute, iš kurios gaunu tikrai maksimaliai dėmesio – visada, pataiso, pakoreguoja, paaiškina ir dar nusišypso J. Jau po mėnesio užsiėmimų jaučiuosi sutvirtėjusi ir jaučiuosi geriau. Ačiū Jums!
Pagarbiai, Lina

* * * * *

Mokyklos mankštas prisimenu gerąja prasme. Ir linksma buvo, ir nauda kūnui/nugarai. Dabar persikrausčiau toliau gyventi, plius gal ir šiaip „aptingau“ 🙂 todėl nebelankau mankštų. Žinoma pradėjau iškart nugarą jausti.. kai jau visai blogai būna- namie pasportuoju 🙂 Patiko: kad tikrai su specialisto priežiūra. Pratimai teisingi 🙂 t.y. savijauta (ypač kitą dieną) būdavo labai gera. Nedidelės grupės. Gera aura. Nepatiko: nėra dušų.
Linkėjimai, Robertas

* * * * *

Su teiginiu, kad mankšta ir sportas yra naudingi mūsų sveikatai ir gerai savijautai, turbūt, sutiks dauguma. Šiuo požiūriu, tai yra mano atsakymas į klausimą, kodėl aš lankau mankštos užsiėmimus.
Kokie mano sveikatos bei savijautos pokyčiai įvyko dėka užsiėmimų „Sveiko stuburo mokykloje”? Jei apibūdinti trumpai, jaučiuosi turinti geresnę laikyseną, esu sutvirtėjusi, net pamiršau, kuo aš skundžiausi anksčiau.
Tuo tarpu, kai gydytojai siūlė man labiau save “patausoti”, pagulėti, kad sąnariukai nesidėvėtų be reikalo, aš nutariau aktyviau sportuoti ir lankyti kokius nors užsiėmimus. Iš pradžių buvo bėgimas rytais, aerobika, treniruokliai. Tačiau nuo jų mano savijauta nors buvo nebloga, bet didžiosios sveikatos problemos nepasitraukė. Priešingai, jos gilėjo. Tik „Sveiko stuburo mokykloje” išgirdau ir išbandžiau pratimus giliesiems raumenims, visada čia yra atliekami ne tik raumenų stiprinimo, bet ir tempimo pratimai. Be to visada šalia labai kvalifikuotos kineziterapeutės, kurios parodo, pataiso ir pataria, kaip reikia atlikti tą ar kitą pratimą. Nuo pat pirmos dienos konsultavausi su šiomis specialistėmis ir asmeniškai. Esu joms dėkinga, nes visi jų patarimai man „suveikė“ teigiamai. Gerai, kad šios mokyklos dalyvius konsultuoja taip pat ir gydytojas V. Zaveckas, kad yra rengiamos įdomios ir labai vertingos teorinės paskaitos apie mankštą ir sveiką gyvenseną. Juk viskas aplinkui taip greit keičiasi. Patys medikai sako, kad praėjus keliems metams, daugelis teiginių ar metodų kaip išsaugoti sveikatą, keičiasi.
Be mankštos naudos čia randame ir draugišką kolektyvą, bei malonų pabendravimą. Taigi, kviečiu visus prisijungti prie mūsų mankštos grupės Sveiko stuburo mokykloje!
Pagarbiai, Lina

* * * * *

Sveiko stuburo mokyklos užsiėmimus pradėjau lankyti prieš 4 – 5 metus supratęs, kad sėdimas darbas kenkia mano sveikatai. Ateidamas tikėjausi pakelti kūno tonusą. Tikėjausi, jog užteks palankyti užsiėmimus keletą mėnesių, išmokti pratimų ir juos atlikti namie savarankiškai 🙂 Gana greitai supratau, kad neturiu pakankamai valios vienas namuose nuolat daryti pratimus. Tai buvo nuobodu ir visuomet tausodavau save. Tik vėliau sužinojau, kad be trenerio priežiūros galiu netgi pakenkti netaisyklingai darydamas pratimus. Pries ateidamas į SSM jaučiausi suglebęs, tačiau jau po pirmo užsiėmimo pajutau pagerėjimą. Atsipalaidavimo pratimai užsiėmimo pabaigoje yra labai veiksmingi ir visada veikia vienodai teigiamai nepaisant to, ar užsiėmimai prieš darbą ar po. Raumenų sutvirtėjimui pajusti reikia gerai paprakaituoti keletą mėnesių. Patinka profesionalumas, dėmesys lankytojams, pratimų, technikų ir įrankių įvairovė. Labiausiai patinka žmonės dirbantys su mumis. Kaina galėtų būti mažesnė 😉
Naujokui patarčiau:
Sąžiningai paprakaituoti užsiėmimuose. Ši investicija garantuoja geros savijautos grąžą.
Nebijoti pasakyti treneriui jei skauda. Labai svarbu taisyklingai atlikti pratimą. Geriau mažiau bet kokybiškai nei daug bet kaip.
Reguliariai lankyti užsiėmimus.
Pagarbiai, Gintautas Suchockas

* * * * *

Sveiko stuburo mokyklą lankiau anksčiau, bet dėl traumos teko nutraukti. Tačiau atsiradus galimybei – sugrįžau. Ateidama i SSM tikėjausi pagerinti savijautą ir sustiprinti vidinius raumenis, nes dėl sėdimo darbo jaučiau judėjimo trūkumą. Šiuo metu užsiėmimus lankau antras mėnuo. Po mėnesio treniruočių jau galiu padaryti pilvo preso pratimus 🙂 Patinka, jog užsiėmimai vedami darbovietėje, nereikia niekur skubėti, patinka trenerės dėmesys bei patarimai. Kiekvienam patarčiau lankyti SSM užsiėmimus 🙂
Pagarbiai, Veronika

* * * * *

Sveiko stuburo mokyklą prisiminiau iš pažįstamų pasakojimų, kai dėl darbo teko nemenką dienos dalį praleisti automobilyje – beveik kasdien tekdavo nuvažiuoti nemažiau 300 kilometrų. Po tokių kelionių nelikdavo laiko ir jėgų vakarinėms treniruotėms, o rytinė savarankiška mankšta negelbėjo – pradėjau jausti nugaros skausmą liemens srityje. Pasiimti laiko paskatino ir vyro išsilaisvinimas iš panašių skausmų (jis pradėjo SSM lankytis pirmas), ir prof. Zavecko paskaita, kurioje abu apsilankėme. Po pirmųjų užsiėmimų maloniai pajaučiau raumenukus ir tose vietose, kur nenumaniau jų turinti. Na bet entuziazmas gali atvėsti:). Tačiau taip neįvyko, nes, kartais, vėsiose ir paprastose, bet sumaniai įrengtose patalpose dirba šilti profesionalai, sugebantys padalinti dėmesį visiems ir kiekvienam nuo pirmos atėjimo iki paskutinės išėjimo minutės. O dar ta arbata po kiekvieno užsiėmimo – kažkokia ypatingai gardi… Nugaros skausmai pamiršti, raumenys tvirtesni. Ilgas keliones automobiliu beveik pakeitė dažni ilgi skrydžiai, ir motyvacija stiprinti raumenis išliko tokia pat stipri, organizmas prašosi mankštos – komandiruotėse atlieku seriją pratimų, kuriuos sudėliojo trenerė, o grįžusi vėl traukiu į salę.
SSM ypač žaviuosi dar ir todėl, kad iš esmės su sportu nedraugavusi mūsų tuomet dar paauglė dukra, taip užsikabino, kad net tėvų išvykos nesutrukdė jai vienai lankytis užsiėmimuose bent 2 kartus per savaitę! Kartais mankštinamės vienoje salėje, bet nebūtinai. SSM lanko ir daugiau mūsų šeimos narių ir pažįstamų – vieni su kitais pasikalbame, vieni į kitus pasižiūrime: liekni, tvirti, gražūs, be skausmų ir tęsiame treniruotes vėl, jau ne pirmi metai:).
Kai kolegos kitose šalyse klausia, ką sportuoju ir jiems bandau paaiškinti, klausosi išsižioję, domisi ir nori išbandyti:). Džiaugiuosi, kad tokia galimybe, dėkinga šauniai SSM komandai ir SSM „mokiniams” – čia paprasta ir puiki atmosfera.
Sėkmės.
Aida

* * * * *

Sveiki, norėčiau pasidalinti įspūdžiais apie SSM užsiėmimus VRMe. Labai patiko, kad tie užsiėmimai organizuoti VRMe, pietų pertraukos metu, nereikia per kamščius kažkur važiuoti po darbo, kuomet ir taip jautiesi šiek tiek pavargęs. Taip kad vietos ir laiko atžvilgiu tai yra labai geras variantas. Mano, kaip vartotojo akimis instruktorės ir motyvuoja, ir užsiėmimus veda idealiai, labai smagu ir malonu bendrauti su šiuo metu užsiėmimus vedančia Irma.. Lankau šiuos užsiėmimus nuo jų pradžios VRMe, ir norėčiau juos čia lankyti kuo ilgiau. Prieš šiuos užsiėmimus dėl stuburo problemų jaučiau nemenką diskomfortą, bet po jų lankymo jaučiuosi žymiai geriau (ir ne tik dėl to, kad mažiau problemų dėl stuburo, bet ir bendra savijauta žymiai geresnė). Šie užsiėmimai man patinka beveik viskuo. (Beveik, nes yra patalpos problema, bet čia jau ne SSM, o VRMo galimybės). Siūlyčiau visiems, kas tik gali, tuos užsiėmimus lankyti, o pradėjusiems lankyti – kuo mažiau užsiėmimų praleisti.
Audronė

* * * * *

Sveiko stuburo mokyklos užsiėmimus pradėjau lankyti prieš 4-5 metus, supratęs, jog sėdimas darbas kenkia mano sveikatai. Ateidamas tikėjausi pakelti kūno tonusą. Tikėjausi, jog pakaks keleto mėnesių išmokti pratimų ir juos atlikti namie savarankiškai 🙂 Gana greitai supratau, kad neturiu pakankamai valios vienas namie nuolat mankštintis. Tai buvo nuobodu ir nuolatos tausodavau save. Tik vėliau supratau, jog be trenerio priežiūros galiu netgi pakenkti netaisyklingai darydamas pratimus.
Pagerėjimą pajutau jau po pirmo užsiėmimo. Atsipalaidavimas užsiėmimo pabaigoje yra labai veiksmingas ir visada veikia vienodai teigiamai, nepaisant to, ar užsiėmimai vyksta prieš darbą ar po jo. Na o raumenų sutvirtėjimui reikėjo gerai paprakaituoti keletą mesnių 🙂 Patinka SSM kineziterapeutų profesionalumas, dėmesys lankytojams, pratimų, technikų ir įrankių įvairovė. Labiausiai patinka žmonės, dirbantys su mumis, – kineziterapeutai. Kaina galėtų būti mažesnė 🙂
Naujokui patarčiau sąžiningai paprakaituoti užsiėmimuose – ši investicija garantuoja geros savijautos grąžą; Nebijoti pasakyti treneriui jei skauda – geriau mažiau, bet kokybiškai, nei daugiau bet kaip; bei reguliariai lankyti užsiėmimus.
Pagarbiai, Gintautas Suchockas

* * * * *

Sveiki!
Norejau padekoti uz uzsiemimus SSM mokyklai ir trenerei Irmai, kurios deka norisi sportuoti dar ir dar! Lankau treniruotes jau antra pusmeti, esu labai patenkita rezultatais: pagerejes raumenu tonusas, gera laikysena, padidejes energingumas ir dinge nugaros skausmai. Pratimai ir priemones ivairus, trenere Irma vis sugalvoja, kaip kiekviena treniruote paversti unikalia,atsizvelgia i sportuojanciuju pageidavimus. Aciu! Gyvuokit ilgai ir laimingai!
Kornelija

* * * * *

Darbe (2013 m.) gegužės mėnuo buvo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Mėnuo prasidėjo nuo paskaitos kaip galime sau padėti, kai didžiąją darbo dalį darbe praleidžiame prie kompiuterio. Kineziterapeutės (vardo nepamenu) iš Sveiko stuburo mokyklos parodyti pratimai, skirti dirbantiems sėdimą darbą, neliko be atsako. Dalis darbuotojų parodė iniciatyvą išmokti teisingai mankštintis ir šiuo metu vyksta užsiėmimai.
Taigi nuo 2013 m. gegužės mėnesio lankau užsiėmimus. Kadangi su sportu nedraugauju, tai SSM užsiėmimai tapo vieną iš geriausių alternatyvų. Kad kūnas sutvirtėjo, tą jau galiu drąsiai pasakyti.
Gera motyvacija – visada geros nuotaikos kineziterapeutė Irma!

* * * * *

„Sveiko stuburo mokyklą” pradėjau lankyti po gydytojo V. Zavecko paskaitos Savivaldybėje, nors apie tokią mokyklą jau buvau skaičiusi. Kaip ir daugumą mane Sveiko stuburo mokyklą paskatino lankyti problema – nugaros skausmas nes dirbu sėdimą darbą.
Ateidama tikėjausi, kad lankysiu mankštas, kurios sumažins nugaros skausmą, bet kad jis išnyks nelabai tikėjau. Lankiau mankštas ir labai džiaugiausi, kad su kiekvienu užsiėmimu jaučiausi geriau. Sustiprėjus raumenims išnyko skausmas. Poveikis stiprus, nes pratimai tikslingi. Po ilgos darbo dienos subalansuoja ir atstato raumenų tonusą, atpalaiduoja. Užsiėmimai įdomūs nes mankštinamasi su įvairiomis priemonėmis, o dalyviai „atranda“, pajunta savo kūną ir raumenis.
Lankyti užsiėmimus planavau tol kol jie vys darbovietės patalpose,( tiesa bijojau kad gali nebesusiformuoti grupė ) tai labai patogu, nereikia specialiai niekur važiuoti, sutaupo laiko be to yra nustatytas laikas, kuris skiriamas sportavimui. Nepajutau kaip prabėgo 5 mėnesiai. Kolektyve sportuoti daug smagiau, visada esame konsultuojami ir koreguojami specialistų-profesionalų.
Kai atėjau į mankštas skaudėjo nugarą, jutau raišumą, labai skaudėjo alkūnės, turiu pusiausvyros problemų.
Jau po kokių 3 mėnesių pajutau pagerėjimą, beveik išnyko nugaros ir alkūnių skausmas ir manau , kad tam labai didelę įtaką turėjo reguliariai atliekami specialūs pratimai, jaučiuosi stabiliau. Bet veikti dar tikrai yra ką.
Man patinka SSM nes ten dirba tikrai kompetentingi specialistai , o ypač mūsų trenerė Irma. Savo darbo išmanymą, dėmesingumą ir kruopštumą ji demonstruoja kiekvieną dieną: kiekvieno pratimo instrukcija pateikiama aiškiai, demonstruojant kaip reikia atlikti užduotį ir kas svarbiausia aiškinama kiekvieno pratimo prasmė – kokie raumenys dirba, kodėl svarbu juos stiprinti, kas gali įvykti, kai jie yra per silpni ir pan. Ji labai šauniai vadovauja mūsų kolektyvui ir mes esame dėkingi už pagalbą bei gerą atmosferą užsiėmimų metu.”
Rekomenduoju visiems nesportuojantiems, kad ir neturintiems problemų , bet sutinkantiems, jog sportuoti vis tik reikia nes anksčiau ar vėliau problemų neišvengsite.
Roma

* * * * *

Laba diena,
Pirmiausia noriu pasveikinti visus „Stuburo mokyklos” darbuotojus su Naujais Metais ir palinkėti labai sėkmingų ir sveikų metų !
Taip pat noriu padėkoti rūpestingai, dėmesingai ir labai profesionaliai Jolitai už sveikus, linksmus ir laimingus praėjusius 2013 metus.
Tikiuosi, kad ir 2014 metais ne vieną prasmingai malonią valandą praleisiu Jūsų klube.
Gal būt ateinančiais 2014 metais bus galimybė lankytis Jūsų mokykloje tris kartus per savaitę (čia mano maža svajonė 🙂 ).
Pagarbiai, Aldona Aglinskaitė

2013 gruodis
Sveiko stuburo mokyklą man rekomendavo šeimos gydytoja, kai kreipiausi dėl periodiškų nugaros skausmų. Tyrimai aiškios skausmų priežasties nepadėjo nustatyti, taigi gydytoja patarė: „Tu pabandyk sveiko stuburo mokyklą – girdėjau jie ten daro stebuklus“.
Taigi norėčiau padėkoti savo šeimos gydytojai už rekomendaciją ir visam Sveiko stuburo mokyklos personalui už stebuklus, už malonų, šiltą bendravimą, visokeriopą rūpestį ir profesionalumą, už suteiktą pagalbą – juk sveikata svarbiausia ir brangiausia! Lankau specializuotas stuburo mankštas vos tris mėnesius ir be to, kad sumažėjo skausmai, dar ir nukrito svoris. Dėkoju taip pat už tai, kad pasikeitė požiūris į mankštą, sportą ir teisingą pratimų ir kvėpavimo atlikimą.
Rekomenduočiau sveiko stuburo mokyklą visiems be išimties! Ir tiems kam rūpi teisinga laikysena, ir turintiems rimtesnių nugaros problemų, ir tiems, kas nori išmokti tiesiog teisingai kvėpuoti, ar atlikti pratimus, sustiprinti giliuosius raumenis. Manau, joks sporto klubas niekada neatstos profesionalios kineziterapeutų priežiūros visos mankštos metu.
Pagarbiai, Asta Pipiraitė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 gruodis
Tiems, kurie mąsto, jog stuburo problemų negalima įveikti, verta išmėginti „Sveiko stuburos mokyklos” privalumus. Viskas čia puiku, puikūs kineziterapeutai – instruktoriai, gera nuotaika. Ir skausmo kaip nebūta!
Pabandykite, tikrai nenusivilsite. Sėkmės!
Bernardas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 lapkritis
„Sveiko stuburo mokyklą” pradėjau lankyti po gydytojo V. Zavecko paskaitos dviratininkams mėgėjams. Užsiėmimus lankau jau mėnuo, intensyvaus krūvio grupę. Kadangi mano fizinės veiklos laisvalaikiu pobūdis labai vienpusiškas – tik važinėjimas dviračiu ir lygumų slidinėjimas žiemą, t.y. ištvermės sportas, nusprendžiau lankyti Jūsų mokyklą, nes norisi sustiprinti ir kitus kūno raumenis. Didelių stuburo problemų neturiu. Kol kas viskas gerai, nors krūvis ir intensyvus, bet man tinkamas. Pratimai sudėtingi, ne viską pavyksta iš karto taisyklingai atlikti, bet instruktoriaus dėmesys ir pagalba kiekvienam dalyviui labai padeda. Po treniruočių jaučiasi malonus viso kūno nuovargis, skausmų nepasireiškia – vadinasi mankšta turi teigiamą poveikį. Planuoju Jūsų organizuojamus užsiėmimus lankyti bent pusę metų.
Pagarbiai, Arūnas Rutkauskas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 lapkritis
Apie SSM sužinojau iš draugės lankančios užsiėmimus. Atrodė, jog ir laiko nerasiu, ir finansiškai nesusiplanuosiu, bet ryžausi pabandyti. Esu labai patenkinta, kad pradėjau lankyti, rūpintis savimi kol dar nėra vėlu sveikatos atžvilgiu. Ir pasirodo galima viską susitvarkyti, tik reikia pagalvoti, kas svarbiau yra pačiam. Juk jei nesijausi sveikas – nieko nereiks. Kineziterapeutė Kristina, vesdama mums užsiėmimus, paaiškina, kodėl ir kam naudingas tas pratimas, kokie raumenys dirba, o tai užsiėmimus daro dar įdomesnius.Ačiū Jums ir dėkinga draugei, kuri pasidalino savo įspūdžiais.
Ingrida
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 lapkritis

Ačiū SSM už veiksmingus stuburo mankštos užsiėmimus, kurių dėka galiu tęsti dviračių sportą nesikankindamas dėl nugaros skausmo.
Užsiėmimų metu netik atstačiau raumenų pusiausvyrą, bet taip pat įgijau žinių apie stuburo ir giliųjų raumenų sandarą bei funkcijas, supratau, kokie kasdieniai veiksniai įtakoja raumenų disbalansą ir juosmens skausmą. Profesionalūs kineziterapeutai išmokė taisyklingos laikysenos, paaiškino dėl įvairių kituose sportuose atliekamų pratimų naudos bei pavojų.
Rekomenduoju sportuojantiems, kurių sporto šakose ne visi raumenys dirba tolygiai.
Kasparas

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 rugsėjis
Atėjau pas jus su nugaros skausmais, kurie pastaruoju metu vargino dažnai. Dirbu sėdimą darbą. Sveiko stuburo mokyklą lankau jau trečias mėnuo. Lankau du kartus į savaitę, užsiėmimų nepraleidinėju. Po pirmo mėnesio buvo pablogėjimas, kuris greitai praėjo. Po du mėnesius trukusių treniruočių jaučiuosi puikiai. Manau, kad tik dabar aš galiu teisingai atlikti pratimus. Aš išmokau sėdėti ir stovėti taip, kad stuburui apkrova būtų kuo mažesnė. Dėkoju savo mokytojai kineziterapeutei Jolitai Gelūnaitei už dėmesingumą ir profesionalų darbą.
Rita Valečkienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 rugpjūtis
Nors mano atostogos kiek užsitęsė, bet ir pavėlavusi noriu parašyti keletą žodžių apie Jūsų mokyklą. Lankiau užsiėmimus gegužę – birželį. Tikrai buvau maloniai nustebinta profesionalaus požiūrio į tokį, rodos, paprastą dalyką kaip mankšta. Gal net ir ne mankšta, o treniruotės visam kūnui. Ilgą laiką nesitreniravau o prisiminti savo stuburą privertė jo skausmai. Tad pradėjus lankyti užsiėmimus kas kartą būdavau nustebinta kiek yra mano kūne „miegančių” raumenų, labai svarbių gerai savijautai. Jau po mėnesio pradėjau jaustis tikrai geriau. Nuoširdžiai noriu padėkoti už nuoširdžias, betarpiškas, puikiai suplanuotas treniruotes. Ko trūktų mokyklai – tai dušo. Po treniruotės tikrai norisi palįsti po šilto vandens srove. Gerai, kad tai galiu padaryti grįžusi į namus. O kaip kitiems? Bet viską atperka trenerių-kineziterapeutų nuoširdus rūpestis mūsų kūno sveikata, arbatos stiklinėlė po intensyvaus darbo. Dar kartą AČIŪ.
Pagarbiai, Aušra
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 birželis
Jau du mėnesius lankau SSM treniruotes ir esu labai patenkinta. Pirmo mėnesio metu jautėsi kiek nemalonūs raumenų skausmai nugaroje, tačiau, taip buvo, nes anksčiau nebuvau sportavusi. Jau antro mėnesio eigoje vėl jaučiausi gerai. Treniruotėmis ir trenerių darbu esu visiškai patenkinta. Mėnesį laiko lankiau užsiėmimus pas kineziterapeutę Daivą. Susidariau labai gerą įspūdį, man labai patiko, kad treniruočių metu ji būna dėmesinga, matosi, kad kompetencijos darbe jai taip pat, tikrai, netrūksta ir pats bendravimas labai malonus ir po treniruočių net nuotaika pakyla. Žodžiu, jaučiuosi puikiai ir man viskas labai, labi patinka. SSM treniruotes lankau noriai, tikiu, kad pratimus atlieku teisingai. Jaučiu, kad tai padės palaikyti esamą nugaros būklę ir, galbūt, išvengti didesnių problemų ateityje. Nors nesu labai sportiška ir nemėgstu sportuoti, čia man patinka ir net pačiai keista. Užsiėmimus planuoju lankyti ir toliau. Labai ačiū!
Indrė Staniulytė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 birželis
Sveiko stuburo mokyklą lankau antrus metus (tiesa su pertraukom), kiekvieną savaitę po du kartus. Natūralu, kai esi intensyviai įsitraukęs į kažkokią veiklą, savaime kyla noras pasidalinti su kitais savo mintimis ir pastebėjimais.
Kas pirmiausia ateina į galvą, kalbant apie šią įstaigą, tai jog dirba tikrai KOMPETETINGŲ specialistų komandą. Savo darbo išmanymą, dėmesingumą ir kruopštumą jie demonstruoja kiekvieną dieną: kiekvieno pratimo instrukcija pateikiama aiškiai, demonstruojant kaip reikia atlikti užduotį. Ir kas, mano galva, svarbiausia: aiškinama kiekvieno pratimo prasmė – kokie raumenys dirba, kodėl svarbu juos stiprinti, kas gali įvykti, kai jie yra per silpni ir pan. Žodžiu, atliekant mankštą, tu tiek sužinai apie savo kūną, jo sandarą, atskirų raumenų funkcijas… Ir, žinoma, kai supranti ką darai ir dėl ko tai darai, atsiranda didžiulė motyvacija daryti teisingai. Ir čia, aš pereinu prie kito, labai svarbaus aspekto – dėmesingumo kiekvienam grupės dalyviui. Užsiėmimų metu prieinama prie kiekvieno dalyvio, padedant „sustyguoti“ savo kūną, tuoj pat „užfiksuojami“ pratimo atlikimo netikslumai ir klaidos, ištaisomos klaidos, taip pat negailima pagiriamųjų žodžių, jei atliekama viskas teisingai. Na, ir dar, ko neįmanoma nepaminėti – itin šilta, geranoriška, dėmesinga kiekvienam aplinka.
Na, ir galiausiai, noriu padėkoti visam kolektyvui už prasmingą darbą, už novatoriškumą įgyvendinant naujas idėjas ir tęsiant senas tradicijas.
Liuda Šinkariova
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 birželis
Jau greitai bus metai, kai lankausi Sveiko stuburo mokykloje Kaune. Laimingo atsitiktinumo dėka, gavusi dovanų kuponą iš sūnaus, kuris žinojo mano stuburo „problemas”, atsargiai pirmą kartą pravėriau šios įstaigos duris. Likau labai patenkinta man skirtu dėmesiu bei darbuotojų rūpestingumu. Prieš keletą metų man buvo diagnozuotos dvi stuburo išvaržos, teko iškęsti daug skausmo, diskomforto, todėl kreipiausi pas įvairiausius specialistus – manualinės terapijos, osteopatijos… Negaliu sakyti, kad jie man nepadėjo, tačiau lankydama užsiėmimus Sveiko stuburo mokykloje, pasijutau ypatingai gerai. Puikiai išmanančios savo darbą kineziterapeutės visada pritaiko pačius naudingiausius pratimus, skiria daug dėmesio kiekvienam, todėl lankytis treniruotėse yra tikrai labai malonu. Esu labai dėkinga visam personalui ir likimui, kad pavyko gerokai sustiprinti savo sveikatą.
Pagarbiai, Liuda Sadauskienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 balandis
Stuburo mokyklą lankau tik vienas mėnuo. Neilgai, tačiau man atrodo, kad prabėgo jau visi metai ir jau daug ką moku. Su skausmu pusiaujo ir nugaros srityje gyvenu jau kokius 20 metų. Kažkada skausmas pasikartodavo tik dirbant sodo darbus, po ilgų pasivaikščiojimų, netgi po šokių, bet paskutiniu metu skausmas yra mano kasdienybė. Einant, sėdint, miegant jis visada su manimi. Jis užklumpa tada, kai to mažiausiai tikiuosi. Nuskausminantys vaistai visad po ranka, nors stengiuosi juos vartoti tik tada, kai jau tikrai visai prastai. Ilgai ieškojau „ligos“. Suradau, kai pradėjau intensyviai vaikščioti į masažus, konsultuotis su kineziterapeutais. Pasidariau magnetinio rezonanso tyrimą. 20-30 min mankšta jau kuris laikas yra kiekvieno ryto pradžia. Tačiau nebuvau įsitikinusi, kad pratimus, kuriuos buvau išmokusi ir darydavau rytais, dariau teisingai.
Gavusi lankstinuką, kad visai netoli mano namų įsikūrė Stuburo mokykla labai apsidžiaugiau. Pirmo susitikimo metu buvau sužavėta treneres Agnės rūpestingais klausimais. Nebuvo kaltinimo, kaip kitose sveikatingumo įstaigose, kad nesirūpinu savo nugara, nesportuoju, nelankau baseino, nebuvo ir ilgos bei pamokančios lekcijos, kad pusiaujo skausmas yra šiuolaikinės visuomenės liga. Klausimai buvo susiję tik su mano skausmu. Treniruotes metu – rūpestinga priežiūra. Ne visi pratimai man tinka. Kai visi daro vienokį ar kitokį pratimą, trenerė man juos parenka individuliai, kad nejausčiau skausmo. Kitos treniruotės metu dėmesingi klausimai „kokia savijauta po treniruotės ar neskaudėjo ir pan…“. Pasakai, parodai kaip darei pratimus namie ir tuoj pat gauni pamokymą, kad taip nereikėtų, o reiktų va taip ir taip… Po treniruotes, arbatėles gėrimo metu pasikalbam, pasijuokiam. Įstrigo viena Agnės pasakyta frazė, kad šitos treniruotės skirtos tik mums ir niekam kitam. Juk taip, tą valanda skiri tik sau. Visi puikiai žinom, kad niekas kitas mums nepadės, jei nepadėsime sau patys, bet be profesionalios pagalbos ir teisingo patarimo galime pasidaryti daugiau bėdos nei naudos.
Ačiū JUMS, kad esat.
Vilma
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 balandis
SSM pradėjau lankyti prieš tris mėnesius. Nuo ilgo sėdėjimo darbe pradėjo skaudėti nugarą, ryte sunku išlipti iš lovos, apatinė juosmens dalis sustingusi. Iš gydytojo-specialisto išgirdau apie mokyklėlę. Palankius mokyklėlę keletą mėnesių pagerėjo mano savijauta, užsiėmimų metu išmokau daug įdomių ir efektyvių pratimų. Džiaugiuosi profesionalios, nuoširdžios kineziterapeutės Erikos gebėjimu vesti užsiėmimus ir kontroliuoti mankštos metu pratimų teisingą atlikimą vardan žmogaus sveikatos. Pratimai padeda spręsti sveikatos problemas, atsipalaiduoti po įtemtos darbo dienos. Sėkmės jai ir visam kolektyvui.
Pagarbiai, Danutė Glinskienė
Kauno rajono savivaldybės administracija
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 balandis
Pajutusi nugaros skausmus stuburo dalyje, pradėjau lankyti SSM. Mane pasitiko rūpestingas ir draugiškas kolektyvas, be kurio neįsivaizduoju gerų rezultatų. Nedidelės grupelės yra didelis pliusas, nes kiekvieną sportuojantį asmenį, prižiūri medicininį išsilavinimą turinčios kineziterapeutės. Pratimų atlikimo metu, pasakojama kuris raumuo tuo metu dirba, ką ir kur reikia jausti. Tai padeda labiau įsivaizduoti kurią vietą mankštini ir tai padeda pasiekti geresnių rezultatų. Neįprasti treniruokliai, metodai ir priemonės leidžia pajusti, kad turi raumenis, kurių niekada neteko dar mankštinti. Treniruotės metu pajutus skausmus, trenerė asmeniškai pritaiko kito lygio pratimą, kad nesužaloti, nepakenkti stuburui, kaklui ar kitai skaudamai sričiai. Didelė priežiūra ir dėmesys kiekvienam dalyviui mane sužavėjo. Esu lankiusis ne viename sporto klube, jogos užsiėmime, bet čia atradau tai, kas man labiausiai tinka ir patinka. Todėl rekomenduoju visiems, kas turite skausmų ir dėl jų negalite lankytis intensyviose treniruotėse.
Didelis ačiū, kad esate
Jolita
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 balandis
Šiandien man, kaip tyčia, nesuveikė žadintuvas ir pramigau savo paskutinę mankštą, todėl noriu atsiprašyti, kad negalėjau atvykti ir, kadangi nebuvo progos, noriu padėkoti treneriams Ignui ir Kristinai už labai smagias ir įdomias mankštas kuriose dalyvavau pastaruosius du mėnesius. Į mankštas aš užsirašiau todėl, kad jausdavau skausmą juosmens apačioje. Dabar tų skausmų nebejaučiu, taigi tikrai tikiu kad padėjo ir sportas. Sėkmės Jums ateityje, rekomenduosiu savo pažįstamiems, pats ateityje irgi manau vėl kada nors užsuksiu laikinai pasportuoti.
Pagarbiai, Egidijus Kubilius
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 kovas
SSM pradėjau lankyti prieš 5 mėnesius. Nuo paauglystės jaučiu nugaros skausmą, daugiausia pečių, menčių srityje. Turiu skoliozę ir kitų stuburo problemų. Teigiamus mankštos SSM rezultatus pastebėjau gan greitai. Jaučiu, kad sutvirtėjo raumenys, sumažėjo įtampa kakle. Tai pastebėjo ir mano masažistė, pas kurią lankausi ne pirmus metus. Be to, ši mankšta ne tik padeda spręsti fizinės sveikatos problemas, bet taip pat padeda atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos. Kolektyvas išties profesionalus ir nuoširdžiai dirbantis savo darbą. Esu labai dėkinga kineziterapeutėms Joanai ir Agnei.
Donata
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 kovas
Sėdimas darbo pobūdis ir judėjimo stoka sąlygojo kartkartėmis, ypač ilgesnį nepertraukiamą laiko tarpą padirbus sėdimą darbą, nugaros skausmus. Todėl labai susidomėjau, kai pasitaikė galimybė lankyti SMM mankšteles patogiu laiku darbo vietoje. Pradėjus lankyti mankšteles, jos viršijo mano pradinius lūkesčius: jas lankant ne tiktai pagerėjo bendra savijauta, pranyko nugaros skausmai, bet ir sužinojau daug naujo apie su sėdimu darbu susijusių problemų priežastis ir būdus joms spręsti. Be to, užsiėmimų metu išmokau daug įdomių ir efektyvių pratimų, kuriuos galiu daryti ir ne užsiėmimų metu. Taip pat noriu pabrėžti kineziterapeutės Joanos profesionalumą ir puikius gebėjimus ne tiktai išmoningai vesti užsiėmimus, bet ir gebėjimą pačius užsiėmimus paversti įdomia ir padedančia atitrūkti nuo darbo rūpesčių forma. Mankšteles rekomenduoju visiems, dirbantiems sėdimą darbą ar jaučiantiems stuburo ar kaklo skausmus.
Almantas Šilinskas, 1Clickfactory
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 vasaris
Stuburo mankšta pasirodė esanti įvairiapusiai naudinga priemonė. Užsiėmimai iškart po darbo ir įmonės patalpose – taupomas laikas, nesijaučia didelių pastangų ir ruošimosi kiekvienam užsiėmimui. Mankšta nėra pernelyg fiziškai intensyvi, todėl nenuvargina.
Poveikis stiprus, nes pratimai tikslingi. Po ilgos darbo dienos subalansuoja ir atstato raumenų tonusą, atpalaiduoja. Įdomu, nes mankštinamasi su įvairiomis priemonėmis, besimankštinantys dalyviai „atranda“, pajunta savo kūną ir raumenis. Nenuobodu – užsiėmimo metu dalinkitės mankštinimosi potyriais – padėsite instruktorei Jus mankštinti, ir pabendrausite, ir praskaidrinsite vieni kitiems nuotaiką.
Už visa tai – ačiū Sveiko stuburo mokyklai ir instruktorei Joanai!
PS: Nuo savęs – ypač rekomenduoju nesportuojantiems, bet sutinkantiems, jog sportuoti vis tik reikia.
Rimantas Venteris, BDC
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 vasaris
SSM užsiėmimus pirmas pradėjo lankyti vyras dėl sąnarių ir raumenų skausmo. Jis mankštinasi jau dveji metai. Grįžęs namuose dažnai džiaugdavosi gera savijauta po užsiėmimų, sakydavo, kad jaučia viso kūno lengvumą. Nuo rugsėjo SSM užsiėmimus pradėjau lankyti ir aš. Rytais vis sunkiau būdavo pasukti kaklą, jaučiau didelę įtampą kaklo, pečių srityje. Skausmas pradėjo eiti ir į vieną galvos pusę. Po gero mėnesio kaklą pasukti tapo lengviau. Jaučiau, kaip mažėja įtampa pečiuose, kakle, nugaroje. Skausmą galvoje pajuntu retai. Valanda, praleista treniruočių salėje, labai pagerina ne tik savijautą, bet ir savivertę. Nuoširdžiai dėkoju kineziterapeutėms Daivai, Erikai, Kristinai.
Pagarbiai, Rita
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 sausis
Ilgą laiką jutau skausmus juosmeninėje stuburo dalyje. Stuburo mokyklą pradėjau lankyti prieš 5 mėnesius. Po pirmo mėnesio jau pajaučiau pagerėjimą- sumažėjo skausmas juosmens srityje, ypač po treniruočių jaučiuosi gerai ir jokio skausmo nebelieka. Užsėmimai visada įdomūs, smagu kad yra trys skirtingos salės, su skirtingomis priemonėmis. Visos kineziterapeutės labai draugiškos ir puikiai išmano savo darbą. Stuburo mokyklos komanda pasitikiu ir džiaugiuosi kad pradėjau lankyti šiuos užsiėmimus.
Aistė Pumputytė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 sausis
Dirbu sėdimą darbą, prie kompiuterio praleidžiu vidutiniškai po 6 val. per dieną. Būtent, dėl tokios priverstinės kaklo ir viršutinės nugaros dalies padėties atsirado problemos šioje srityje. Jaučiau nuolatinę įtampą ir jau net skausmą kakle. Šiek tiek lengviau būdavo savaitgaliais, kai nereikėdavo visą dieną sėdėti ir dirbti prie kompiuterio. SSM lankau jau ilgiau nei 4 mėn. Esu patenkinta pasiektu rezultatu, beveik išnyko skausmas. Dabar jis pasireiškia retai ir tik po labai įtemptos darbo dienos. Įtampa kaklo srityje taip pat sumažėjo, laisviau galiu pasukti galvą. Pagerėjimą pradėjau jausti jau po 2 mėn. lankymo. Nuoširdžiausias ačiū visam SSM kolektyvui!
Rekomenduoju SSM užsiėmimus tiems, kurie turi raumenų įtampos problemų ar jau jaučia ir skausmą, kaip, kad jaučiau aš. Patikėkit, čia Jums gali padėti.
Pagarbiai, Monika
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2013 sausis
Skaudėdavo stuburą, kaklo ir juosmens srityse. Tada internete radau informacijos apie SSM ir nusprendžiau išbandyti. Skausmai, tiek kaklo, tiek juosmens srityse sumažėjo jau po kelių užsiėmimų. SSM lankau jau daugiau kaip metus. Rekomenduoju išbandyti.
Donatas Bačiauskas, AB „Achema”

2012 gruodis
Sveiko stuburo mokyklos užsiėmimus mūsų kolektyvas lanko nuo 2010 metų. Visą tą laiką užsiėmimus mūsų klinikoje praveda nuostabi instruktorė-kineziterapeutė Daiva. Kadangi dauguma klinikos darbuotojų dirba sėdimą darbą, ko pasėkoje, visi jaučiame didesnius ar mažesnius kaklo, pečių, juosmens, stuburo skausmus. Todėl, šie užsiėmimai mūsų kolektyvui yra tikras išsigelbėjimas. Užsiėmimų metu instruktorė-kineziterapeutė visiems skiria pakankamai dėmesio ir stebi, kad pratimus atliktume teisingai, kad nejaustume diskomforto ar skausmo. Užsiėmimai prabėga labai greitai, kadangi darome daug įvairių pratimų, pasitelkiant ir įvairias pagalbines priemones. Per keletą metų vykstančias treniruotes, daugeliui iš mūsų sumažėjo ar visai išnyko nugaros skausmai, pagerėjo bendra savijauta, pakilo darbingumas. Mus visuomet žavi instruktorės Daivutės gera nuotaika, taktiškumas, bei profesionalumas. Tai sukuria gerą atmosferą viso užsiėmimo metu. Ačiū, kad padedate mums stiprėti!
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos kolektyvo vardu Klinikos vadovas doc. Alvydas Gleiznys
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 gruodis
Viskas labai gerai ir labai didelis ačiū mūsų mokytojoms. Atsiliepimai patys geriausi – puikios ir profesionalios trenerės, rūpinasi mumis ir mūsų sveikata. Nauja trenerė Jolita labai atidžiai pravedinėja, stebi , pataiso, kad teisingai atliktume pratimus. Labai maloniai bendraujanti . Esame labai patenkintos trenere ir paruošta programa. Labai patinka treniruotės, nes trenerė visada spinduliuoja gera nuotaika, yra profesionali ir rūpestinga. Aiškiai išaiškina pratimus, kaip juos daryti. Ačiū!
Jūratė Petkuvienė, Veronika Kernagienė, Milda, Šerkšnienė, Ramūnė Juškienė, Irena Makauskaitė,
Lietuvos Draudimas, Vilnius.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 gruodis
Apie sveiko stuburo mokyklą sužinojau iš šeimos gydytojos, o pas ją kreipiausi dėl iškrypusio stuburo ir nuolat pasikartojančių kaklo, pečių, juosmens skausmų. Atlikus stuburo radiogramą buvo patvirtinta dar vaikystėje nustatyta skoliozė. Pradėjus lankyti stuburo mokyklą, sužavėjo tai, kad kolektyvas iš tikro labai draugiškas, o gydytojai kineziterapeutai yra kvalifikuoti, nuolat paaiškina, parodo kaip reikia daryti tam tikrus pratimus, o jei darome neteisingai – nuolat prieina ir pataiso. Jau po pirmo mėnesio supratau taisyklingos laikysenos normas, o po 2-3 mėnesių, pasijuto pirmieji fiziniai rezultatai. Dabar daug mažiau vargina skausmai juosmens srityje, o pečių ir kaklo skausmai beveik išnyko. Sveiko stuburo mokykla ne tik kūnui, bet ir sielai, nes po kiekvienos mankštos mes susėdame ratu ir atsigeriame skanios arbatos. 😉
Sandras Andrijauskas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 gruodis
Sveiko stuburo mokyklą lankau 1,5metų. Prieš ateinant į mokyklą, kankino skausmai juosmens, o ypač kaklo srityje, kuris plito į ranką. Po keletos mėnesių treniruočių pajutau palengvėjimą kaklo srityje, kaklas nebuvo toks „sukaustytas” ir „surakintas”, dar vėliau praėjo juosmens skausmai.
Nuoširdžiai rekomenduoju visiems šią mokyklą. Ir didelis ačiū šauniosioms kineziterapeutėms už profesionalumą, pratimų įvairovę ir begalę naudingų patarimų.
Pagarbiai, Ž.Ričkienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 lapkritis
Aš iš tų žmonių, kurie nemėgsta sportuoti, todėl ilgai delsiau ir nesirūpinau savo skaudančia nugara… Kai nugaros skausmas tapo nebepakenčiamas, „atradau” Sveiko Stuburo Mokyklą ir mano savijauta bei nuotaika pradėjo gerėti nuo pat pirmų užsiėmimų. Pratimai nesudėtingi, bet veiksmingi, kineziterapeutės išmano savo darbą ir visada pasitinka su šypsena. Puiki atmosfera, profesionali priežiūra užsiėmimų metu, o kas keisčiausia – man laikas mankštinantis neprailgsta ir aš nekantriai laukiu kiekvienos treniruotės! 🙂
Audronė Pučinskaitė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 lapkritis
SSM lankau jau antrus metus. Didelių problemų stuburo srityje nėra diagnozuota, bet kai jauname amžiuje (esu 27m.) nuolat pradėjau jausti nugaros skausmus – susimąsčiau. Dabar tikrai jaučiu, kad lankant šiuos užsiėmimus ir stiprinant raumenis, kurie „miega“ dirbant sėdimą darbą – varginantys nugaros skausmai pradingo. Man yra svarbu, kad užsiėmimų metu darant pratimus gali jaustis visiškai saugus, nes kiekvienas tavo atliekamas pratimas yra prižiūrimas kompetentingo specialisto. Tai įmanoma, nes užsiėmimai vyksta nedidelėse grupelėse. Pratimai atrodo paprasti, tačiau teisingai juos atlikti nėra taip lengva. Sužinai, turintis daug raumenų netikėčiausiose kūno vietose, kuriuos pasirodo irgi reikia stiprinti. Linkiu visiems išmokti teisingai mankštintis ir pamiršti nugaros skausmus.
Lina Varanauskaitė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 lapkritis
SSM lankiau prieš 2 metus. Tada dirbau buhaltere. Tai darbas prie kompiuterio įtakojo nugaros skausmą bei netaisyklingą laikyseną. Dabar daug laiko praleidžiu namuose, nes auginu sūnelį. Nuo vaikelio nešiojimo ir maitinimo pozos vėl prasidėjo nugaros skausmai, todėl vėl pradėjau lankyti SSM užsiėmimus. Esu labai patenkinta, nes ši mankšta neleidžia toliau plisti skausmams, gėrėja savijauta. Pratimai kitokie nei eiliniame sporto klube, ypatinga kineziterapeutų priežiūra. Šaunu, kad atsiranda Lietuvoje tokia specializuota sporto mokykla. Sėkmės SSM ir puikioms kineziterapeutėms.
Sigita
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 spalis
Sveiko stuburo mokyklos užsiėmimus pradėjau lankyti beveik prieš tris mėnesius. Didelių problemų su stuburu dar neturiu, tačiau nuo sėdimo darbo jausdavau vis pasikartojančią įtampą kaklo ir pečių srityje bei nuovargį juosmeninėje nugaros dalyje. Tai mane erzino. Būtent todėl nusprendžiau keisti savo gyvenimo būdą, paprasčiausiai, daugiau judėti. Sveiko stuburo mokyklą pasirinkau ne atsitiktinai, gerus atsiliepimus girdėjau iš pažįstamų žmonių. Ir ką galiu pasakyti: esu labai patenkinta. Geresnė savijauta, tvirtesni raumenys, rečiau pasireiškiantis nuovargis ir įtampa nugaroje. Esu dėkinga puikiam SSM kolektyvui. Čia tikrai dirba kvalifikuoti specialistai. Visuomet gera atmosfera!!!
Pagarbiai, Loreta
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 spalis
Lankau „Sveiko stuburo mokyklą” tik keturis mėnesius, bet bendra savijauta ir laikysena tikrai pagerėjo. Puikūs specialistai veda užsiėmimus. Šaunu, kad tokia mokykla yra.
Jovita Žiūrienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 spalis
Dirbu sėdimą darbą, taip pat vaikystėje turėjau stuburo traumą, todėl nugaros skausmai nedingdavo net ir užsiimant mėgėjišku sportu. Prieš tris mėnesius pradėjau dirbti 1ClickFactory kompanijoje, kurioje darbuotojai du kartus per savaitę lanko sveiko stuburo mankštelės. Sveiko stuburo mankštelės mane nudžiugino tuo, kad pratimai nereikalauja didelio fizinio pasirengimo ir vyksta ramioje aplinkoje.
Pirmo užsiėmimo metu pratimus atlikti sekėsi gana sunkiai, nes paaiškėjo, kad egzistuoja raumenys, kurie mėgėjiškai sportuojant buvo visai netreniruojami. Kito užsiėmimo metu man jau sekėsi geriau, tačiau trenerė Joana vis tiek skyrė daug dėmesio (ne tik man, bet ir kiekvienam grupės nariui!). Nuo antros savaitės aš jau pradėjau mėgautis sveiko stuburo mankštelėmis, kurių metu dėmesys skiriamas laipsniškam raumenų vystymui. Užsiėmimų metu naudojami kamuoliai, juostos, kilimėliai ir kt., todėl nuobodžiauti tikrai nėra kada. Po kiekvieno užsiėmimo jaučiu, kad atidirbau pilnai. Smagu, kad pratimai nesikartoja – dar nė karto nebuvo tos pačios užsiėmimų programos. Trenerė Joana nuo pat pirmo užsiėmimo detaliai išaiškina, pakomentuoja visus pratimus ir skiria daug dėmesio kiekvienam dalyviui. Ketvirtos užsiėmimų savaitės metu pastebėjau, kad galiu lengviau lankstytis, pagerėjo miegas: anksčiau dėl stuburo skausmo reikėdavo kelis kartus per naktį keisti miego pozą… Žinoma, būna dienų, kai atrodo, jog neįmanoma atsitraukti nuo darbų arba savijauta yra bloga, bet būtent tada aš sukaupiu visą valią ir einu į užsiėmimus, nes žinau, kad už valandos aš jausiuosi žymiai geriau. Ateikit ir pajusit.
Pagarbiai, Anatoly Koustov, 1 Click Factory
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 spalis
Sveiko stuburo mokyklos užsiėmimus lankiau 7 mėn., tačiau, kad šie užsiėmimai man tikrai padeda pajutau maždaug po 3-4 mėn. Turiu pakankamai rimtų stuburo problemų jau daugiau nei 18 metų ir per šį laiką buvau išbandžiusi nemažai įvairių pagalbos sau būdų, t.y. įvairių mankštų, plaukimą, fizioterapiją, tačiau man niekas taip nepadėjo kaip SSM pratimų sistema. Aš jaučiu kaip pagerėjo ir sutvirtėjo mano laikysena, manęs nebekankina įkyrus ir nuolatinis stuburo maudimas juosmens srityje ir bendrai mano judrumas yra daug mažiau apribotas. Labai noriu padėkoti kineziterapeutėms Sonatai ir Joanai. Tai tikros profesionalės, mylinčios savo darbą. Jos įsigilino ir žinojo kiekvieno iš mūsų silpnąsias vietas ir negailėjo kiekvienam individualiai patarimų.Nuoširdžiai linkiu sėkmės visam SSM kolektyvui.
Eilina
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 spalis
Atsiliepimus nesunku parašyti, nes atsiliepimai patys geriausi:).
1. Kodėl pradėjau lankyti? Darbas sėdimas, judu palyginus nedaug, prisiversti savarankiškai pajudėti sunku. Viskas daug paprasčiau, kai užsiėmimai vyksta vietoje, užsiėmimų pobūdis tinkamas, o ir kolektyvas pažįstamas.
2. Koks poveikis? Neigiamo poveikio tikrai nėra:). Skausmų ar kokių nepatogumų nei pradedant sportuoti, nei prieš tai nejaučiau, todėl akivaizdaus teigiamo poveikio kol kas pasakyti negaliu. Jaučiuosi gerai, o tai turbūt svarbiausia.
3. Patys geriausi atsiliepimai. Instruktorė Indrė rami, nuosekli, pratimus parodo/paaiškina aiškiai (kitas klausimas, jau kaip juos mums pavyksta atlikti:)), skirianti dėmesio kiekvienam iš mūsų, reikli. Tuo pačiu ir galinti kartu su mumis pasijuokti:). Tikrai malonu lankyti užsiėmimus.
Iki pasimatymo!
Kristina Krukauskienė, Litectus
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 spalis
Vasarą, kol mankštelės nevyko, buvo pradėjusi skaudėti nugara ir sėdint, ir gulint. Tad esu labai patenkinta, kad užsiėmimai vėl prasidėjo, nes ne tik praėjo nugaros skausmas, bet ir žvaliau jaučiuosi, taisosi mano laikysena bei sėdėjimo poza prie kompiuterio.
Justina Rutkauskaite, marketingo specialistė, 1 Click Factory
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 rugsėjis
Sveiko stuburo mokyklą lankau apie metus laiko, teigiamą rezultatą pajutau gana greitai. Teko padaryti 2 mėnesių pertrauką, tada ir pajutau didžiausią skirtumą. Supratau, kad tai vienas iš teisingiausių kelių gerai jaustis. Su stuburu problemų turėjau jau nuo paauglystės. Šiuo metu „mano bagaže“ 2 operacijos. Ypač sunki buvo antroji, išvarža spaudė stuburo smegenis, nusilpo ir nutirpo koja. Po operacijos atrodė, kad niekada nepagerės, lankiau pilatesą, dariau įvairius pratimus namie, ir buvau įsitikinus, kad po tiek metų gilinimosi į šią problemą tikrai viską atlieku teisingai. Pasirodo nepakankamai.
Apie SSM sužinojau iš draugų (kas šiais laikais neturi problemų su nugara?), lankau ir daug tvirčiau jaučiuosi. Tą reikėjo padaryti seniai. Dabar tikrai patikėjau, kad savo pastangomis ir su labai profesionalių mokyklos trenerių pagalba galima „valdyti situaciją“. Rezultatas: daug mažiau, o kartais ir visai neskauda, labai pagerėjusi laikysena, tvirtesni raumenys ten, kur jų labiausiai reikia. Labai dėkinga visam SSM kolektyvui. O visiems palinkėčiau: sportuokite ir pasirinkite teisingai, čia yra viskas ko reikia, – kokybė, profesionalumas, dėmesys, rezultatas.
Ačiū, D. Stankevičienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 rugpjūtis
Norėčiau pradėti nuo to, kad esu dėkinga savo vidaus ligų gydytojai Rasai Masaitienei, kuri mane nukreipė į Kauno Sveiko stuburo mokyklą. Prasidėjus stuburo skausmams ir rankų tirpimams pradėjau varstyt poliklinikos duris. Ačiū gydytojai, kuri mane paskatino lankyti stuburo mokyklą. Gydytojai man diagnozavo dvi išvaržas 3mm kaklinėje dalyje. Tik pravėrus stuburo mokyklos duris supratau, kad man tai bus antri namai. Čia dirba patys geriausi šios srities specialistai, personalas – nuostabus. Pradėjau lankyti nuo balandžio mėnesio, praėjus gal geram mėnesiui jau jaučiau lankymo rezultatus. O dabar praėjus 4 mėnesiams aš jau galiu ramiai miegoti, netirpsta rankos, neskauda koklo, jačiuosi puikiai. Siūlau visiems, kas turi problemų su stuburu apsilankyti čia, tik tada suprasit, apie ką aš kalbu. Neliksit nei vienas nepastebėtas, visada patars individualiai, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą.
Širdingai jums dėkoju!
Su pagarba, Vilija
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 liepa
Pasibaigus “Stuburo mokyklos” užsiėmimų sezonui mūsų įmonėje norėčiau pasidalinti savo patirtimi ir pastebėjimais apie vykusias treniruotes. Visų pirma, noriu išreikšti nuoširdžią padėką nuostabioms kineziterapeutėms-trenerėms Sonatai ir Joanai, kurios profesionaliai vedė užsiėmimus, išlaikydamos sportinio krūvio ir rizikos persitempti balansą. Prisijungti prie Sveiko stuburo mokyklos užsiėmimų mane paskatino nuolatinis skausmas juosmeninėje stuburo dalyje, pereinantis į klubo sritį. Tai patirtos traumos pasekmė. Per 8,5 mėn, kurių metu be pertraukos lankiau stuburo mokyklos užsiėmimus nuolatinis skausmas išnyko. O taip pat, sutvirtėjo kojų, pilvo ir pečių juostos raumenys. Laikysena tapo grakštesnė, o sėdėjimas prie kompiuterio visą dieną – mažiau varginantis. Maža to, anksčiau dėl minėtų nugaros ir kojos skausmų nebegalėjau bėgioti, ką ypač mėgau, tačiau pradėjusi lankyti stuburo mokyklos užsiėmimus vėl grįžau į sporto salę, kur nebijau saikingai mankštintis ant bėgimo takelio.
Labai tikiuosi, kad po vasaros atostogų vėl turėsime galimybę sportuoti savo ofise kartu su Sveiko stuburo mokykla! Ačiū Jums!
Su geriausiais linkėjimais,Justina, BARCLAYS
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 birželis
Dėkoju Jums už visokeriopą pagalbą padedant stiprinti stuburo raumenis bei gerinti gyvenimo kokybę. Džiaugiuosi, kad yra tokia vieta, kaip „Sveiko Stuburo Mokykla”, kuri padeda atgauti jėgas ir išmoko sveikiau gyventi. Linkiu ir toliau taip sėkmingai darbuotis! Didelis AČIŪ!
Rolandas S.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 birželis
Prieš 16 metų operuotas mano stuburas. Darbe ilgą laiką tenka sėdėti nepatogioje padėtyje. Daugiau kaip 2 metus kentėjau pastovius, įvairaus intensyvumo juosmens skausmus. Gelbėjausi įvairiais masažais, tačiau pagerėjimas būdavo laikinas. Neturėjau valios sportuoti, kol galiausiai supratau, kad turiu sportuoti arba laukti invalidumo. Keli artimi žmonės patarė lankyti Sveiko stuburo mokyklą. Jau po 2,5 mėn. dingo juosmens skausmas ir jis jau 3 sav. neatsinaujina. Labai džiaugiuosi. Čia labai kvalifikuotos trenerės, kurios atidžiai stebi mus ir esant reikalui pritaiko individualių pratimų kompleksą. Ačiū labai.
Gydytoja odontologė Asta Narbutienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 gegužė
Pradėjau lankyti užsiėmimus prieš mėnesį laiko, norėdama pagerinti bendrą savijautą, pramankštinti kūną po ilgos darbo dienos, pagerinti laikyseną. Esu patenkinta savo pasirinkimu, nes mokykloje dirba profesionalus kolektyvas, atsižvelgiama į individualią kiekvieno žmogaus sveikatos būklę atliekant pratimus. Užsiėmimų metu trenerės-kineziterapeutės skiria pakankamai dėmesio kiekvienam, stebi, kad pratimas būtų atliekamas teisingai, kad nesukeltų pašalinio skausmo. Nors mokykla vadinasi „Sveiko stuburo mokykla”, bet pratimų metu dėmesys skiriamas ir įvairioms raumenų grupėms stiprinti. Užsiėmimai neatsibosta, nes pratimų įvairumas didelis, naudojamos įvairios pagalbinės priemonės, todėl nepastebi kaip prabėga valandėlė. Po pratimų jaučiuosi daug geriau ir net norėtųsi mankštą lankyti dažniau nei 2 kartus per savaitę. Labai dėkoju „Sveiko stuburo mokyklos” komandai už mūsų sveikatos gerinimą, malonų bendravimą bei gerą nuteikimą likusiai dienos daliai.
Nuoširdžiai, Oksana S.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 gegužė
Kadangi dažnai skundžiausi skausmais nugaros ir kaklo srityje, tai dukra sužinojusi apie jūsų mokyklą, mane prikalbino pabandyti palankyti jūsų užsiėmimus. Aš į tai žiurėjau nepatikliai, bet nusprendžiau pabandyti. Dar tik lankau trumpą laiką, bet jau dabar galiu pasakyti drąsiai, kad savijauta pagerėjo, kaklo srityje skausmai sumažėjo. Kadangi dirbu sėdimą darbą visa dieną, tai pastebėjau, kad stuburą taip pat mažiau maudžia. Todėl esu labai patenkinta mankštomis, nors tenka labai pasistengti teisingai atlikti pratimą. Pratimai atrodo nesudėtingi, bet reikšmingi ir duoda gerus rezultatus. Aš labai patenkinta, kad pradėjau lankyti “Sveiko stuburo mokyklą”. Noriu pasidžiaugti, kad labai malonus, draugiškas ir jaunas personalas, kuris kiekvieną kartą pasitinka mus su šypsenomis. Aš lankau užsiėmimus pas labai mielą ir gera trenerę Ingutę, kuri yra labai švelni, visuomet paklaus kaip jaučiamės, ar neskauda, ar ne per sunku, ar nepavargom, pataiso, jei darom ne taip, pamokina, prieina prie kiekvieno atskirai. Tikiuosi, kad po ilgesnių lankymų skausmai visai sumažės, ar net praeis. Jei norite geriau jaustis, kviečiu drąsiai lankyti šią “Sveiko stuburo mokyklą”, nes kiekvienas bus priimtas ir išklausytas. Visam personalui linkiu sėkmes darbe ir sakau ačiū už visas pastangas.
Su geriausiais linkėjimais, Laima S.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 gegužė
„Sveiko stuburo mokyklos“ mankštas pradėjau lankyti dėl nugaros raumenų nuovargio ir skausmo, kurį jausdavau po intensyvaus pasivažinėjimo dviračiu kiekvieno sezono pradžioje. Keletą mėnesių pasimankštinęs pradėjau jausti apatinius pilvo raumenis, sutvirtėjo nugaros raumenys, jaučiasi, kad raumenys per žiemą „dirbo“ ir esu pasiruošęs naujam dviračio sezonui. Taip pat, manau, kad šios mankštelės yra labai naudingos sėdimą darbą dirbantiems žmonės, nes sėdint daug raumenų „tampa apsnūdę“. O šios mankštelės puikiai „išjudina“, pratempia, sutvirtina labai daug raumenų grupių. Trumpai, šie užsiėmimai man davė bendrą viso kūno tvirtumą, sutvirtėjo rankos, pilvo presas, kojos.
Eugenijus Rimkus, 1 Click Factory
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 kovas
Esu labai patenkinta „Sveiko stuburo mokykla“, visų pirma dėl teigiamo poveikio mano fizinei būklei. Manau, tai mano pats geriausias pasirinkimas! Pati bandžiusi ne vieną mankštos formą (ir jogą, ir kalanetiką, ir pilates), bet tokios geros ir efektyvios mankštos tikrai nesu turėjusi. SSM pradėjau lankyti dėl kolegų rekomendacijų ir dėl to, kad ieškojau sau tinkančių užsiėmimų, kurie padėtų, o ne pakenktų sveikatai, nes esu turėjusi ir priešingos patirties. Jau po 1,5 mėn. lankymo pati jaučiuosi geriau ir mažiau jaučiu nugaros skausmus.Apie Indrę, kaip instruktorę, mano pati geriausia nuomonė, labai patinka profesionalumas, teigiamas požiūris į mus (klientus) ir individualus dėmesys kiekvienam, todėl kiekvieną kartą esu tikra, kad pratimus atlieku teisingai (arba bent panašiai).Taip pat labai patogu, kad užsiėmimai vyksta įmonės patalpose, tai padeda sutaupyti laiko. Drąsiai rekomenduoju jūsų mokyklą ir jus asmeniškai savo draugams.
Irena, Lietuvos Draudimas, Vilnius
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 kovas
„Sveiko stuburo mokyklą” pradėjau lankyti po gydytojo Zavecko paskaitos „Lietuvos draudime”.
Darbas sėdimas, todėl trūksta aktyvios fizinės veiklos. Ypatingai patogu sportuoti darbe, nes sutaupau laiko – nereikia mieste grūstis kamščiuose į sporto klubą. Džiaugiuosi, kad užsiėmimai ne tik puiki sportinė veikla, bet ir geras poilsis po įtemptos dienos. Po mankštos išeinu atsipalaidavusi, pailsėjusi, palikusi darbo dienos krūvį. Labai didelė vertė yra asmeninis instruktorės Indrės dėmesys – ar teisingai daromi pratimai, ar tinkamas krūvis, profesionalus vedimas pačios mankštos eigos. Be to, jaučiasi, kad Indrei patinka šis darbas ir ji veda užsiėmimus nuoširdžiai ir rūpestingai, kas sukuria gerą atmosferą. Tokia mokykla – labai gera iniciatyva. Linkiu visai Jūsų komandai sėkmės!
Milda Šerkšnienė Rinkodaros projektų vadovė Strategijos, klientų ir marketingo departamentas, Lietuvos Draudimas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 kovas
Kaip ir visiems dirbantiems sėdimą darbą, man apie sėdėjimo žalą ėmė šnibždėti nugara. Darbo pabaigoje mausdavo juosmenį, tarpumentę. Kuo toliau tuo dažniau atsirasdavo maudimas. Dienos laikas, kada imdavo mausti ir net skaudėti, ankstėjo. Tada netikėtai sužinojau apie „Sveiko stuburo mokyklą“. Mokykla paviliojo nedidelėmis grupėmis ir profesionalia kineziterapeučių – trenerių priežiūra. Ir tikrai nenusivyliau… Nedidelėse grupėse jauki ir draugiška atmosfera, mankštos metu visada jaučiasi trenerės priežiūra. Trenerės labai malonios ir griežtos, niekada neleidžia daryti netaisyklingai, kantriai paaiškina, pataiso, pastebi, kad „neprisegta bamba“, patikrina. Nepaprastai patinka ir pratimų įvairovė, net kartais būna keista kokius raumenis pramankštinu, kurių niekada net nenujaučiau turinti. Ir svarbiausia čia mankšta nevargina, priešingai, ji veiksminga, kartais pratimai nelengvi, bet visada jautiesi pilnas energijos ir rodos būtų galima dar kalnus nuversti. Mankštos poveikis pasijuto labai greitai. Po kelių mėnesių dingo juosmens skausmai, sumažėjo tarpumenčio maudimas, kuris atsiranda vis rečiau ir silpniau. „Klaustuko“ laikysena išsitiesino, sutvirtėjo raumenys. Poveikis dvigubas, ne tik sveikatos, bet ir estetinis, kas artėjant pavasariui labai smagu. Marija B., buhalterė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 sausis
Į „Sveiko stuburo mokyklos“ užsiėmimus mus su tėčiu privertė ateiti vis dažnėjantis nugaros skausmas – juk tiek jis, tiek aš visą dieną prasėdime ir aktyviai judame tikrai nedaug. Nors didelių problemų su nugara dar ir neturime, tačiau nusprendėme užbėgti joms už akių. Apie šią mokyklą sužinojome iš mamos bendradarbės, kuri ją lankė ir rezultatu liko labai patenkinta. Nors dar neišlankėme nei mėnesio, tačiau abu su tėčiu esame labai patenkinti jau įvykusiais pokyčiais: kūnas pradėjo tvirtėti, po treniruotės, atrodo, tarsi įgauni energijos, tėčiui pagerėjo ir nugaros būklė. Užsiėmimai yra įdomūs, kiekviena treniruotė yra papildoma naujais pratimais, instruktorės keičiasi tarpusavy. Taip pat labai didelis pliusas, mano akimis, kad grupelės yra nedidelės, kiekvienam lankytojui yra skiriamas pakankamas dėmesys, tad pratimus atlikti neteisingai, praktiškai, neįmanoma. Taigi, esame labai patenkinti čia atėję ir tikrai rekomenduojame nedvejoti ir eiti, jei tik turite kokių nusiskundimų dėl nugaros.
Austė, moksleivė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 sausis
Apie Sveiko stuburo mokyklą išgirdau iš savo pažįstamų 2011 vasarą. Iki to laiko visai nesidomėjau jokiomis treniruotėmis, mankštomis, nes buvau įsitikinęs, kad ir taip pakankamai judu ir sportuoju, o nugaros skausmai visai ne man… Tačiau tas laikas atėjo: nebegalėjau normaliai pasilenkti, pakelti sunkesnio daikto, nebegalėjau žaisti taip mėgstamo stalo teniso, rytais be skausmo atsikelti iš lovos ir t.t. Užsirašiau ir praėjau skirtingų specialistų konsultacijas ir, reikia pripažinti, jos buvo gana skirtingos! SSM lankau jau ketvirtas mėnuo, maždaug po dviejų mėnesių pajutau pirmuosius teigiamus požymius: skausmai juosmens ir menčių srityje praėjo, galiu vėl normaliai judėti ir sportuoti. Iš pradžių buvo planas palankyti mokyklą tol, kol skausmai praeis, bet šis „užsiėmimas“ įtraukė… Be abejo, tas noras ir pasiryžimas būtų gerokai mažesnis, jei ne teigiami sveikatos pokyčiai ir, žinoma, malonus bei draugiškas SSM personalas. Instruktorės Editos profesionalūs patarimai ir padrąsinantys žodžiai sportuojantiems, pratimų įvairovė bei gera aplinkos atmosfera tikrai prisideda prie to, kad norisi ir toliau tęsti tai, kas pradėta.
Rimantas Zigmantavičius, SEB bankas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2012 sausis
Kaip ir daugumą mane i Sveiko stuburo mokyklą „atvijo“ problema – nugaros skausmas. Lankiau mankštas ir labai džiaugiausi, kad su kiekvienu užsiėmimu jaučiausi geriau. Sustiprėjus raumenims išnyko skausmas. Nutraukiau užsiėmimus, nes sudėtinga buvo suderinti darbą ir mankštas. Tačiau, pernai patyriau traumą. Pusę metų gydžiausi ir tęsiau reabilitaciją, tačiau rankos negalėjau valdyti laisvai, negalėjau atlikti eilės judesių su traumuota ranka. Liūdniausia buvo tai, kad gydantis gydytojas, pareiškė, kad būtina peties sąnario operacija, jeigu noriu turėti darbingą ir sveiką ranką. Tuo labiau, kad mano darbas, pagrinde, – rankų darbas. Buvo šokas… Ir dėkoju likimui, kad jau pažinojau gyd. Vidmantą Zavecką. Nieko nelaukus atėjau į SSM pasikonsultuoti su juo. Kineziterapeutas patarė neskubėti operuotis, o rimtai užsiimti specialia mankšta. Ir štai jau po dviejų mėnesių rankos judesiai išlaisvėjo ir sumažėjo skausmas! Esu labai dėkinga šaunioms instruktorėms, kurios yra nepaprasta dėmesingos ir, suprantama, kompetetingos, įdėmiai ir nuosekliai vedančios visas treniruotes. Neabejoju, kad tokių pacientų kaip aš, kurie po rimtų traumų, yra nemažai, todėl noriu visus pakviesti ateiti į SSM ir „pasidaryti ekologišką operaciją“, be vaistų ir be skalpelio! Ilgiau palankius užsiėmimus sustiprės visas mūsų judėjimo aparatas! Būsime sveiki ir žvalūs!
Dantų technikė Gražina

2011 gruodis
Jaunystėje mėgau sportuoti, lankiau treniruotes, tačiau pradėjus rimtesnius mokslus, sportas buvo apleistas. Profesiją įgijau „sėdimą“, tai ir atsisėdau į kėdę priešais kompiuterį ilgiems metams, taip sėdėti nusimato dar ir toliau (iki pensijos…). Į darbą – iš darbo veža automobilis. Tokio fizinio aktyvumo, kurį sudaro „rankų pirštų krutinimas“, pasekmės pasijuto po poros dešimtmečių: pradėjo mausti tarp menčių, juosmenį. Kuo toliau, tuo labiau maudimas stiprėjo, pradėjo peraugti į skausmą. Kad susikaupti darbui, turėdavau nuolat keisti sėdėjimo padėtį, pastoviai „maltis kėdėje“. Be to, nors ir nėra gėdingų ligų, bet manyti, jog aplinkiniai galvoja, jog tau …, kažkaip nėra malonu… Atskirais periodais lankiau „treniruoklius“, bandžiau mankštintis namuose. Bendra savijauta pagerėdavo, bet maudimai daugiau ar mažiau jausdavosi. „Savo“ žurnale „Apskaitos ir mokesčių apžvalga“ perskaičiau reklamą apie Sveiko Stuburo Mokyklą ir iškart pagalvojau, kad būtinai reikia pabandyti pasimankštinti pas specialistus. Lankau jau metai (išskyrus „audito ir vasaros atostogas“) , ir kaipgi nelankysi: maudimai pradėjo mažėti jau po kokių 5 užsiėmimų, po 3 mėnesių ir išvis liovėsi. Džiaugiuosi, kad nesulaukiau tos stadijos, kai „vieną gražų rytą“ neišlipi iš lovos. Iš pradžių maniau, kad į šias treniruotes susirenka žmonės , turintys stuburo išvaržas ir kt. , pratimai bus „lengvas pasivaikščiojimas“, o man norėtųsi nors šiek tiek pasportuoti. Bet jau per pirmą užsiėmimą pradėjau galvoti priešingai, pratimai pasirodė tikrai sunkūs, anksčiau nebūčiau pamaniusi, kad juos gali įveikti žmonės, turintys stuburo problemų. Mankštą pravedinėja ir instruktuoja kineziterapeutės, todėl darant kad ir sunkų pratimą, negalvoji, kad gali pakenkti stuburui ar pan. (ko tikrai negalėtum tvirtinti mankštinantis be kvalifikuoto specialisto). Pratimų nereikia daryti visų „privaloma tvarka“, jeigu turi kokių nusiskundimų, instruktorė parenka tau tinkamą variantą. Pratimai yra labai įvairūs, neatsibosta. Jeigu kartais po darbo kažkaip tingisi važiuoti į mankštą (gerokas kelio gabalas+blogas oras), tai po mankštos visada būnu energinga, kupina jėgų, džiaugiuosi, kad atvažiavau, ir nieko prieš būčiau mankštą dar ir pratęsti.
Visos SSM kineziterapeutės yra atidžios, kantrios, malonios ir profesionalai atlieka nelengvą darbą. Iki šiol negaliu suprasti, kaip kineziterapeutė Erika kiekvieną kartą , man truputį atsipalaidavus, per treningus pastebi „neprisegtą bambą“. Mažas pageidavimas: praleidus užsiėmimą dėl svarbių aplinkybių turėti galimybę jį perkelti pratęsiant sutarties laikotarpį.
Visiems, turintiems stuburo problemų ir/ar nenorintiems jų turėti, palinkėčiau surasti valios (laiko ir šiek tiek pinigų atsiras), skirti sau mankštą Sveiko stuburo mokykloje. O pradėjus – negalėsi sustot. SSM labai reikalinga ir naudinga!
Dėkui ir Sėkmės visam SSM kolektyvui!
Ramutė Paškauskaitė, UAB „Baltijos Brasta“ vyr.buhalterė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 spalis
Stuburo mokyklą pradėjau lankyti prieš 1,5 metų, nes daug metų jaučiau juosmens skausmus. Pagerėjimą pajutau tik po metų. Buvo noras net nebelankyti užsiėmimų, bet džiaugiuosi, kad toliau lankau. Užsiėmimai naudingi, kvalifikuotos, mielos kineziterapeutės, kurios tinkamai atlieka darbą, įvairūs pratimai, šilta aplinka. Dėkinga visam kolektyvui, sėkmės. Pradedantiems lankyti linkiu kantrybės, tikėjimo savimi.
Vitalija M., ekonomistė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 spalis
Džiaugiuosi, kad turiu galimybę stiprinti savo sveikatą Sveiko stuburo mokykloje. Labai malonu sportuoti su trenere Edita. Ji skleidžia gerą nuotaiką, ramybę. Kantriai mus mokina įvairiausių fizinių pratimų. Jaučiuosi puikiai po užsiėmimų – tarsi nebuvo įtemptos darbo dienos. Draugams ir pažįstamiems be jokių abejonių rekomenduoju, jei turi galimybę, apsilankyti šioje mokykloje.
Roma
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
Esame dėkingi Sveiko stuburo mokyklai už teikiamas paslaugas. Specializuotos stuburo mankštos užsiėmimai pas mus vyksta jau ketvirti metai. Kolektyvas yra labai patenkintas tiek pačiais užsiėmimais, tiek pasiektais rezultatais. užsiėmimus daugelis pradėjo lankyti , nes nuolat jautė nugaros skausmus. Dabar skausmai išnyko ar sumažėjo ir tikime, kad tam labai didelę įtaką turėjo reguliariai atliekami specialūs pratimai. Teikiamos paslaugos atitinka mūsų lūkesčius, todėl ateityje norėtume bendrauti su Jūsų įmone.
AB „Lietuvos Dujos” Kauno Filialo direktorius Rimantas Verikas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
Esame dėkingi Sveiko stuburo mokyklai už organizuotą V. Zavecko paskaitą, konsultacijas, specializuotos stuburo mankštos užsiėmimus. Likome labai patenkinti suteiktų paslaugų kokybe, profesionalumu, geranorišku bendradarbiavimu. Suteiktos paslaugos atitiko mūsų lūkesčius, todėl ateityje bendrausime su šia įmone.
UAB „Kauno Vandenys” profesinės sąjungos komiteto pirmininkas Romualdas Kalvaitis
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
Jau ketvirtus metus AB SEB bankas kartu su Sveiko stuburo mokykla organizuoja sporto užsiėmimus savo darbuotojams. Sveiko stuburo mokyklos teikiamomis paslaugomis esame patenkinti ir planuojame tęsti bendradarbiavimą ir toliau. Pagrindinis argumentas, kodėl mes kasmet renkamės vis tą pačią sporto mokyklą – tai teigiami užsiėmimus lankančių darbuotojų atsiliepimai, kaip pavyzdžiui: „Specializuotos stuburo mankštos užsiėmimus lankau jau ne pirmi metai ir esu labai patenkinta tiek pačiais užsiėmimais, tiek pasiektais rezultatais. Dabar skausmai išnyko ir tikiu, kad tam labai didelę įtaką turėjo reguliariai atliekami specialūs pratimai. Mūsų Mankštai labai šauniai vadovauja kineziterapeutė Ieva, kuriai esame dėkingi už pagalbą bei gerą atmosferą užsiėmimų metu.”
AB SEB bankas personalo departamento direktorė Edita Znutienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
2010m. spalio – gruodžio mėn. mūsų įmonės gamybos darbuotojams buvo organizuojamos mankštos, kurias pravesdavo Jūsų įmonės darbuotoja. Pradėti lankyti mankštą daugelį darbuotojų paskatino noras atsipalaiduoti, sustiprėti ir kolegų geri atsiliepimai. Kai kurios darbuotojos jautė skausmą ir susikaustymą nugaros bei sprando srityse, kartais skaudėdavo mentis nuo ilgo netaisyklingo sėdėjimo darbe. Pradėjus mankštintis prireikė laiko įsisavinti mankštos specifiką – kvėpavimo taisyklingumą, pilvo įtraukimą, kryžkaulio, nugaros padėtį ir pan. Kineziterapeutė nuolat tai akcentuodavo. Po poros mėnesių darbuotojos džiaugėsi, kad pasijautė lankstesnės ir žvalesnės – menčių skausmai pasimiršo, viso kūno raumenys sutvirtėjo, daugelį pratimų buvo lengviau daryti. Trenerė buvo dėmesinga – rūpinosi, pataisė, pamokė, patarė. Norėtume ir ateityje su Jumis bendradarbiauti.
UAB Omniteksas direktorė Audronė Pocienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
Su VšĮ Sveiko stuburo mokykla bendradarbiaujame jau daugiau nei trys metai. Užsiėmimais esame labai patenkinti. Rezultatai pasijuto po keleto mėnesių: sportuojantieji pasakoja, kad jie sustiprėjo, pagerėjo bendras tonusas, o svarbiausia, baigėsi visi nugaros skausmai, giriasi puikia savijauta, daugybe energijos ir jėgų visai dienai. Darbuotojai taip pat pastebi, kad tokia fizinė mankšta, kur tempimo, jėgos pratimai derinami su teisingu kvėpavimu ir atsipalaidavimo pauzėmis, kartu su patogia sportavimui vieta ir laiku yra labai priimtinas fizinio aktyvumo būdas po sėdimo darbo dienos. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie geresnės savo darbuotojų savijautos ir nuotaikos. Teikiamos paslaugos atitinka mūsų lūkesčius, todėl ir ateityje planuojame bendrauti su šia įmone.
Pagarbiai, UAB Neo Textile Vyr. finansininkė Virginija Šarpnickienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
Esame patenkinti Sveiko stuburo mokyklos organizuojamomis specializuotos stuburo mankštos treniruotėmis. Jaučiame, kad žymiai pagerėjo savijauta, kūnas tapo tvirtesnis, dingo visi skausmai ir nemalonūs pojūčiai, susiję su sėdimu darbu. Atsirado ištvermė ir noras mankštintis (šiaip esame tingūs). Labai patogi vieta ir laikas prisidėjo prie to, kad jau ketvirti metai sportuojame ir nepraleidžiame treniruočių. Manau, kad dabar jau šios mankštos mums labai trūktų.
UAB Imlitex Vyr. buhalterės pavaduotoja Vida Kazlienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 rugsėjis
Mūsų darbuotojams labai patiko galimybė sportuoti savo įmonėje, iškart po darbo. O svarbiausia, kad tai buvo ne tik patogu, bet ir išties labai naudinga – atpalaiduoti stuburą ir visą kūną iškart po sunkios darbo dienos, kurią dauguma praleido nepakildami nuo darbo stalo. Užsiėmimus vedė tikra profesionalė, kuri individualiai patardavo ir pakonsultuodavo kiekvieną, kad pratimai būtų atliekami taisyklingai ir atitiktų kiekvieno poreikius. Taigi nauda buvo ne tik kiekvienam darbuotojui, bet ir visai įmonei, pasiūliusiai savo darbuotojams dar vieną naudą. Su Sveiko stuburo mokykla bendradarbiavome visus metus ir jaučiame poreikį iš darbuotojų vėl pratęsti šį naudingą sveikatai bendradarbiavimą.
Pagarbiai, Lietuvos Draudimo Personalo departamento vidinės komunikacijos vadovė Erika Kancerevičienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Specializuotos stuburo mankštos užsiėmimus lankau jau ne pirmi metai ir esu labai patenkinta tiek pačiais užsiėmimais, tiek pasiektais rezultatais. Užsiėmimus pradėjau lankyti, nes nuolat jaučiau nugaros skausmą. Dabar skausmai išnyko ir tikiu, kad tam labai didelę įtaką turėjo reguliariai atliekami specialūs pratimai. Mūsų mankštai labai šauniai vadovauja kineziterapeutė Ieva, kuriai esame dėkingi už pagalbą bei gerą atmosferą užsiėmimų metu.
Gražina Bačiulienė, SEB gyvybės draudimas
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Labai džiaugiuosi suteikta galimybe lankyti sveiko stuburo mokyklos užsiėmimus. Dauguma iš mūsų dirbame sėdimą darbą, mažai judame ir vis dažniau pradedame skųstis, kad maudžia sprandą, juosmens sritį ar stuburą. Ir panašios bėdos vargina vis jaunesnius žmones. Kaltiname nepatogius stalus ar kėdes, o patys nieko nedarome. Taip buvo ir man, todėl kai išgirdau apie organizuojamus „Sveiko stuburo mokyklos“ užsiėmimus – neabejodama užsirašiau. Pamaniau, gal ir nepadės, bet bent jau pabandysiu spręsti nugaros ir sprando problemas.
Jau pirmųjų užsiėmimų metu sužinojome labai daug naudingos informacijos. Pasirodo, labai svarbu ne tik daugiau judėti ir mankštintis, tačiau reikia žinoti, kaip teisingai atlikti vienokius ar kitokius pratimus ir mokėti tai atlikti. Juk negana tik paaiškinti, dar reikia išmokti valdyti savo kūną, įjungti – išjungti tam tikrus raumenis, pajusti tų raumenų darbą. Kantrios SSM kineziterapeutės nemažai vargo su mumis, kol kiekvienas sportuojantysis suprato, kaip atlikti pratimus, išmoko pajusti reikalingus raumenų įtempimus. Bent jau aš pagerėjimą pajutau jau po pirmojo užsiėmimų mėnesio, t.y. darbo dienos pabaigoje neskaudėjo sprando ir nugaros.
Manau, kad kiekvienam dirbančiam sėdimąjį darbą tikrai naudinga sužinoti, kurias raumenų grupes reikia išmokti atpalaiduoti, kurias stiprinti, kad neapkrauti stuburo ir/ar sprando. Net ir žinodama pratimų kompleksus, vis tiek lankau SSM užsiėmimus, nes tai labai patogu: yra nustatytas laikas, kuris skiriamas sportavimui, užsiėmimai vyksta darbovietės patalpose ir nereikia kažkur važiuoti. Be to, kolektyve tai daryti smagiau, visada esame konsultuojami ir koreguojami specialistų-profesionalų. Labai patinka siūloma pratimų įvairovė, darbas su įvairiais papildomais įrankiais ar priemonėmis (kamuoliais, specialiomis gumomis, „blade” lazdomis ir kt.). SSM kineziterapeutės ne tik pačios parodo ir paaiškina kaip teisingai atlikti pratimus, bet pataria ir kontroliuoja individualiai, kad kiekvienas lankantis sporto užsiėmimus viską atliktų tinkamai. pasirodo nėra taip paprasta išmokti įtempti tik konkretų raumenį ar jų grupę, valdyti savo kūną ir koordinaciją. To mes nuolat mokomės per SSM užsiėmimus ir tobuliname savo įgūdžius.
Gražina Juzėnienė, Vertybinių popierių ir finansų rinkų operacijų departamentas, Administravimo skyrius
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Užsirašydama į mankštą tikėjausi kažko panašaus į jogą ar lengvą prasitampymą, todėl buvau labai nustebusi, kai treniruotėje teko gerai paprakaituoti. Rezultatai pasijuto po keleto mėnesių: pagerėjo bendras tonusas, sustiprėjau, bet svarbiausia, nebeskaudėjo pečių juostos ir sprando (daug dirbu kompiuteriu, neteisinga laikysena sukeldavo įtampą toje srityje)! Trenerė Sonata – fantastiška, atidi kiekvienam dalyviui, linksma, negailinti patarimų. Sėkmės visiems mankštinantis!
Lina K., Baltic Data Center“
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Pradėti lankyti mankštą paskatino noras sustiprėti ir kolegų geri atsiliepimai, nes didelių skausmų nugaros srityje nejaučiau, tik kartais skaudėdavo mentis nuo ilgo netaisyklingo sėdėjimo darbe. Prireikė laiko įsisavinti mankštos specifiką – kvėpavimo taisyklingumą, pilvo įtraukimą, kryžkaulio, nugaros padėtį ir pan. Trenerė Sonata nuolat tai akcentuodavo. Po poros mėnesių pasijaučiau lankstesnė ir žvalesnė – menčių skausmai pasimiršo, viso kūno raumenys sutvirtėjo, daugelį pratimų buvo lengviau daryti. Trenerė tikrai nuostabi – rūpinasi, pataiso, pamoko, pataria, kartu pasijuokia. Rekomenduoju stuburo mankštą visiems!
Vaida, „Baltic Data Center“
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Stuburo mankšta tikrai davė naudos. Nors pirmą užsiėmimų mėnesį jaučiausi blogiau nei prieš tai – kol sulaukdavau sekančios treniruotės nugara įsiskaudėdavo dar labiau nei nesitreniruojant, kartais svaigdavo galva. Bet užsiėmimų nenutraukiau ir dabar tuo labai džiaugiuosi. Šiuo metu neturiu jokių problemų, o kineziterapeuto darbą galiu įvertinti tik labai gerai – užsiėmimai buvo nenuobodūs, pratimai visą laiką keitėsi, sulaukiau profesionalių konsultacijų ne tik kaip daryti pratimus, bet ir dėl man problemų kėlusių skausmų ir dėl individualaus mankštinimosi namuose. Ačiū
Irena Č., „Baltic Data Center“
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Skausmai neišnyko, tačiau žymiai sumažėjo ir rečiau pasitaiko. Pagerėjo bendra savijauta. Raumenų daugiau neužaugo, tačiau atliekant kasdienius darbus, jaučiasi kad yra daugiau jėgų, energijos, ištvermės ir pan. Be to, gavome nemažai naudingų patarimų, pvz. kaip raumenų spazmus malšint, kaip taisyklingai pratimus įprastus daryti, ir pan. Kadangi rečiau nugarą skauda, tai ir nuotaika geresnė dažnai būna.
Gediminas, „Baltic Data Center“
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
– Žiauriai patiko. Patiko sukurta atmosfera, t.y. malonus bendravimas, profesionalumas ir pan.
– Jautėsi individualus požiūris į kiekvieną. Gal tai nesiskaito, kad dirba tiesiogiai ir individualiai su kiekvienu, bet tendencija (atkreipti į kiekvieną dėmesį, duoti pastabas ir pan.) labai gera ir ją reiktų išlaikyti. Todėl gal patiktų labiau dirbti mažesnėse grupelėse.
– Trenerės seksualumas vertė nenusileisti, pasitempti, gerai atrodyti ir nepraleisti be ypatingai svarbios priežasties nė vienos treniruotės.
– Nors darant kai kuriuos pratimus skausmų taip ir nepavyko atsikratyti (pvz. darant atsilenkimus), tačiau dabar bent jau teoriškai žinau, ką ir kaip reikia/nereikia daryti, ko vengti ir pan.
– Nors visada laikiau save daugiau mažiau normaliu (na ko galima tikėtis iš keliolika valandų per parą prie kompiuterio praleidžiančio vyriškio), treniruotės privertė pasijusti kineziterapiškai silpnu, nerangiu ir nelanksčiu. Tad norėtųsi gal kiek labiau ties tuo padirbėti 🙂
Tomas, „Baltic Data Center“
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Nugaros skausmai pradėjo varginti dar 2008 metų pabaigoje. Iš pradžių nuolatinį maudimą atkakliai ignoravau, tikėjau kad „praeis savaime“, tačiau vėliau, kai skausmas tik didėjo ir iš darbo išeidavau susirietęs bei sukandęs dantis, teko kreiptis pagalbos į gydytojus. Diagnozė – stuburo disko išvarža. Taigi praėjau ilgą vaistų kursą, reabilitacijos laikotarpį, tačiau padėtis visiškai negerėjo. Taip pat išbandžiau manualinę terapiją, kurios poveikis būdavo trumpalaikis, tačiau taip pat iš esmės situacija nesikeitė.
Taip su nuolatiniu nugaros skausmu praėjo dar apie pusė metų, kol šeimos gydytoja, matydama, kad mano situacija negerėja, rekomendavo išbandyti specializuotas mankštas „tokiems kaip aš“. Taip ir atėjau į „Sveiko stuburo mokyklą“.
Reguliariai lankydamas užsiėmimus bei papildomai mankštindamasis namuose, pradėjau jausti nors ir labai lėtą, tačiau visgi nuolatinį savijautos gerėjimą, sugebėdavau ilgiau išsėdėti darbo kėdėje ar ilgesnėje kelionėje automobiliu. Taigi, po kelių mėnesių supratau, kad tai yra mano kelias, kuriuo turiu eiti, norėdamas atsikratyti skausmo ir blogos savijautos. Šiandien jaučiuosi nepalyginamai geriau ir neįsivaizduoju dienos be mankštos, kuri yra mano geriausias vaistas.
Esu dėkingas visam „Sveiko stuburo mokyklos“ kolektyvui už pasiaukojantį darbą, profesionalumą, rūpestingumą ir suteiktas žinias.
Ačiū kad esate !
Andrius Surantas, UAB “Peikko Lietuva” direktorius
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
Apie stuburo mankštos užsiėmimus galiu pasakyti tik gerai ir labai gerai
Jie labai tikslingai skirti mums, beveik visą darbo dieną sėdintiems prie kompiuterio viena poza.
Užsiėmimuose mankštiname tuos raumenis, kurie per darbo dieną persitempia, kuriuos skauda, taip pat stipriname kitus, kad jie paimtų dalį krūvio nuo pirmųjų, pervargusių raumenų.
Pradėjusi lankyti SSM užsiėmimus, iš tiesų pajutau daug gerų pokyčių – nebūna tokių didelių nugaros, sprando skausmų kaip anksčiau. Taip pat pradėjau mažiau kūprintis, kartais jau net automatiškai ištiesiu nugarą, sėdžiu ir vaikštau tiesiau. SSM mus moko įsiklausyti į savo kūną, jo poreikius, jo būseną.
Ypač noriu pagirti nuostabias instruktores, kurios per užsiėmimą suranda laiko nuolat prieiti prie kiekvieno, patikrinti, ar taisyklingai atliekame pratimą, paklausti, kaip jaučiamės.
Tad labai jums ačiū !!
Živilė Aglinskienė, AB SEB bankas, buhalterė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
„Dirbu sėdimą darbą visą dieną neatsitraukdama nuo kompiuterio. Po 18 metų tokio darbo pajutau rezultatus: ilgiau pasėdėjus prie kompiuterio, pradėdavo skaudėti nugarą, sprandą, pečius ir netgi rankas nuo pečių. Naktimis miegojau tik su nuskausminančiais vaistais (ibuprofenu), vaikščiojau pas gydytojus, dariau masažus, kol viena masažistė pasakė, kad man būtina treniruoti raumenis, nes šita liga niekaip nepasitrauks. Taip sutapo, kad darbdaviai sudarė sąlygas sportuoti įstaigos patalpose, pasinaudojant pietų pertraukos laiku. Darbo patalpose su trenerėmis sportuoju jau ketvirtus metus. Jau po metų sporto man nebereikėjo nieko: nei vaistų nuo skausmo, nei masažų, nei gydytojų pagalbos. Ir figūros pokyčiais galiu tik pasidžiaugti, nes visi raumenys tapo tvirti, sėdmenys nenukarę, laikysena daug tiesesnė. Tempimo pratimai padeda išlaikyti su metais mažėjantį kūno lankstumą, judesių greitumą ir tikslumą. Tiesiog žengdama kiekvieną žingsnį, jaučiu kad turiu tvirtą kūną.“
Gina Mackevičienė, „Lietuvos dujos“, Kauno skyrius
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2011 gegužė
„Man treniruotės atpalaiduoja nervų sistemą, kelia nuotaiką, išlaisvina nuo įtampos, streso.
Pasportavusi ryte jaučiuosi stipresnė, sveikesnė, žvalesnė ir kupina energijos pradedu darbo dieną. Ačiū.“
UAB „Imlitex“ , Vilma Mačiūtiienė

2010 spalis
„Sveiko stuburo mokyklą“ man rekomendavo kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas. Mano kūno problema yra (gal sakyti – buvo) juosmeninėje nugaros dalyje: Keletas stuburo išvaržų, skoliozė su rotacija. Kineziterapijos mankštas esu lankęs ir kitur, tačiau atvykus į SSM ir pradėjus sportuoti, rezultatas tikrai stebina. Per pusantro mėnesio labai sutvirtėjo pilvo preso raumenys, nugaros raumenys ties juosmeniu atsipalaidavo ir nebėra pertempti, taip pat jaučiu ir viso kūno sutvirtėjimą, kadangi pratimai itin įvairūs.
Sėdint darbo vietoje ar keliaujant automobiliu ilgesnį laiką nebejaučiu nuovargio juosmeninėje nugaros dalyje, beje, pagerėjo ir viso kūno koordinacja. Tikriausiai dar keletas mėnesių mankštų ir būsiu paruoštas SSM kolektyvo skrydžiui į kosmosą 🙂 Nori pasakyt kad SSM dirbantys kineziterapeutai malonūs ir linksmi žmonės, o jų kvalifikacija – ,,super”.
2010 Rugpjūtį rašęs inžinierius P. Aurelijus kalbėjo apie Hiperbolės dainą, tad aš tęsiu tradiciją ir siūlau SEL:

https://www.youtube.com/watch?v=eAxBoCL1Pug&feature=related
Karolis
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis

„Kadangi dirbu sėdimą darbą, ėmė kamuoti nugaros problemos – skaudėjo sprandą, nemaloniai nutirpdavo ranka. Planavau pradėti lankyti aerobiką, tačiau pažįstama gydytoja griežtai nuo to atkalbėjo ir pasiūlė apsilankyti „Sveiko stuburo mokykloje“. Nors pralankiusi mėnesį žymaus pagerėjimo nepajaučiau, tačiau labai patiko individualus požiūris į kiekvieną, lankantį mankštą, todėl likau ilgesniam laikui. Po kelių mėnesių treniruočių ėmė jaustis pagerėjimas – mažiau tirpo ranka, sumažėjo sprando skausmas. Dabar suėjo metai kaip nuolat lankau „Sveiko Stuburo mokyklą“. Praktiškai ne tik dingo skausmas, nutirpimas, tačiau jaučiu sustiprėjusius ir išryškėjusius visus pagrindinius kūno raumenis (ypač džiugina gražus pilvukas 🙂 ), jaučiuosi energinga, taip pat darbe nesunku sėdėti tiesiai, o dėl to ir nugara mažiau nuvargsta. Planuoju ir toliau lankyti mankštą – ne tik dėl geros savijautos, susitvarkiusių nugaros problemų, bet ir dėl šaunaus „Sveiko Stuburo mokyklos“ kolektyvo ir jo šilto požiūrio į čia besilankančius žmones.“
Lina Valuckaitė, AB „Lietuvos geležinkeliai“
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis

„Nuo ilgo sėdimo darbo prie kompiuterio, mažo judėjimo ir viršsvorio pastebėjau, kad mano stuburas vis labiau atkreipia mano dėmesį. Kuo toliau, tuo labiau ėmė skaudėti nugarą, sprandą, vidurį nugaros tarp menčių. Jaučiausi tarsi surakinta. Vienkartiniai pasivaikščiojimai, pasiplaukiojimai baseine ar masažai naudos nedavė. Po vieno tokio masažo ciklo pajaučiau, kad nugarą ne tik kad nenustojo skaudėti, bet skausmas dar keletą kartų paūmėjo. Paklausiusi šeimos gydytojos patarimo 2010 m. sausio 18 dieną atvykau į „Sveiko stuburo mokyklą“. Čia mane sutiko mandagus ir profesionalus personalas. Po išsamios gydytojo konsultacijos supratau, kad mano vidiniai raumenys labai silpni, o viršutiniai raumenys po masažo atpalaiduoti, ir dėl to nugaros skausmai nesiliauja. Po mėnesio treniruočių, kurios vykdavo 2 kartus per savaitę prižiūrint profesionalioms kineziterapeutėms, stuburo skausmas atlėgo, drąsiau pradėjau vaikščioti, pasijutau žymiai stipresnė ir stabilesnė. Sustiprėjo vidiniai raumenys. Gyvenimas pasidarė žymiai puikesnis ir šviesesnis.

Dėkoju šauniajam SSM kolektyvui už supratimą, už profesionalumą, už kantrybę!!

Pagarbiai, Raimonda Valutienė

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

2010 rugpjūtis

„Mokykloje (SSM) užsiėmimus lankau jau ketvirtas mėnuo. Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad teigiamus rezultatus jau turiu, t.y. per visą šį laikotarpį neturėjau nė vieno nugaros skausmo priepuolio, o anksčiau jie mane dažnai kankindavo. Esu išbandžiusi ne vieną sportinį užsiėmimą (jogą , Bodyfleks‘ą ir pan), ir visi mano mėginimai anksčiau ar vėliau baigdavosi skausmo priepuoliu. Aišku, po gydymo kurso vėl viskas iš pradžių – sportas, priepuolis ir .t.t., kol visai atsitiktinai iš savo šeimos gydytojos sužinojau, kad yra tokia „Sveiko stuburo mokykla”. Pradėjusi lankyti mokyklą sužinojau , kad svarbu yra mankštintis , bet dar svarbiau – TEISINGAI MANKŠTINTIS. Čia dirba puikūs kinezeterapiautai, konsultuoja gydytojas, kuris kiekvienam parenka tinkamą fizinį krūvį. Manau, kad kiekvienas, kuris turi problemų su nugara ar pan., dirba sėdimą darbą, (labai gerai jautiesi, kai po darbo dienos pramankštini raumenis, kurių net neįtari, kad turi), turėtų apsilankyti mokykloje, pasidomėti ir išsiaiškinti savo problemos priežastis, kad pagerintų savo gyvenimo kokybę ir džiaugtųsi gyvenimu be skausmo.“
Daiva Gudiškienė, odinių drabužių parduotuvių tinklas “Bisonas”, vadovė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis
„Sveiko stuburo mokyklą“ atradau netikėtai. Dėl skausmų stuburo srityje ir kojoje neurologas Kęstutis P. rekomendavo apsilankyti pas kinezeterapeutą Vidmantą Z. „Sveiko stuburo mokykloje“. Dabar čia lankausi beveik tris mėnesius. Čia jauki aplinka, prižiūri profesionalūs specialistai. Po truputi gerėjant savijautai atsiranda noras gydytis, t.y. sportuoti toliau. Labai dėkingas čia dirbantiems kineziterapeutams už jų atidų, atsakingą ir kokybišką darbą.
Algis Budrys
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis
„Prieš ateinant į SSM jaučiausi blogai, skausmai juosmens srityje darėsi nepakenčiami. Vaistais gydytis nemėgstu, o be to, mano problema tokia keista: kol geri vaistus – neskauda, kai baigi gerti – vėl pradeda skaudėti. Tai pamaniau, kad mankštintis bus sveikiau, negu gerti vaistus. Ateidamas čia tikėjausi sustiprinti raumenis, tikėjausi, kad sumažės skausmai. SSM užsiėmimus jau lankau visą mėnesį (buvau 9 mankštose). Atrodo, jog nežymų pagerėjimą pradėjau jausti jau po antros mankštos. Kol kas viskas man čia patinka ir planuoju lankyti ilgai, tik nežinau kaip bus žiemą…
SSM naujokui patarčiau tikėti, kad viskas bus gerai, kaip toj Hiperbolės dainoj
http://www.youtube.com/watch?v=vDqYjHd2X2Q&feature=related
Aurelijus, inžinierius
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis
„Prieš dvejus su puse metų turėjau kaklinės dalies tarpslankstelinio disko išvaržos operaciją, o beveik prieš metus operavo lūžusį riešą. Jau kuris laikas jaučiau mažus skausmelius šlaunų srityje, dešiniajame kelyje bei nugaros apačioje. Prieš SSM lankiau keliose vietose įvairias pagalbos programas (rūšis). SSM lankau jau antras mėnuo, konkretų teigiamą poveikį jaučiu kasdien ir vis stiprėjantį. To labai tikėjausi ir tuo labai džiaugiuosi. Patinka lankstus lankymo grafikas, kompetetinga, švelni, kiekvienam skirianti dėmesį instruktorė-kineziterapeutė, nedidelės grupės, maloni, jauki atmosfera. Planuoju šiuos užsiėmimus lankyti ilgai, daug kam rekomenduoju SSM. Sėkmės Jums ir visada Saulės Jūsų Širdyje.“
Violeta Girniuvienė, pensininkė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis
„Prieš ateinant į SSM man nuolat skaudėdavo nugarą, pablogėjimų metu neišsiversdavau be nuskausminamųjų vaistų. Dėl šių problemų negalėjau eiti į sporto klubą, todėl pradėjau lankyti SSM. Ateidama tikėjausi gauti fizinį krūvį ir kad mažės skausmas. Tikslių lankymo planų neturėjau, bet dabar, kadangi jaučiuosi gerai, planuoju lankyti ir toliau.
Į SSM atėjau tuo periodu, kada jaučiausi pakankamai neblogai. Svarbiausia, kad per tą visą laiką, kurį lankau (4 mėn.), nebuvo pablogėjimų, jaučiuosi gerai. SSM man tinka ir patinka. Pradedančiam lankyti norėčiau patarti tikėti savimi ir palinkėti kantrybės.
Vaida Krištaponienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis
„SSM pradėjau lankyti, nes turėjau rimtų problemų dėl stuburo (išvarža), rankų – sunkios traumos, galvos – dideli skausmai. Ateidama čia jaučiausi patenkinamai, tikėjausi palengvinti savo negalavimus ir bėgant laikui visiškai pasveikti (juk būna stebuklų…). Jau lankau šiuos užsiėmimus 7 mėn. Klausau savo organizmo, kai vidinė nuojauta pasakys gana – neisiu, o gal lankysiu tol, kol galėsiu (leis sąlygos ir galimybės). SSM‘e viskas yra gerai, tik reikėtų patobulinti atsiskaitymo sistemą, kad nereikėtų skaičiuoti ateitų kartų skaičiaus.
Naujokui palinkėčiau optimistiškai nusiteikti ir kantriai dirbti su savimi.“
Irena Sajenko, mokytoja
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis
„Čia atėjau pagerinti savijautą, sustiprinti organizmą, o SSM pasirinkau dėl kvalifikuotų specialistų. Pagerėjimas pasijuto po 3 mėnesių lankymo. Dabar skausmai mažesni nei pradžioje. Planuoju lankyti SSM užsiėmimus visada. Man patinka SSM darbas, tik norėtųsi treniruočių 3 kartus savaitėje. Naujai ateinančiam žmogui palinkėčiau ištvermės, disciplinos, tikėjimo!“
Aima, masažuotoja
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis

„Į SSM atėjau todėl, kad turėjau stuburo problemų – kamavo chroniški skausmai, bei patarė gydytojas–specialistas. Lankant SSM tikėjausi sustiprinti raumenis, atsikratyti skausmų. Prieš ateinant neturėjau jokių planų, kiek lankysiu, tiesiog žiūrėjau, koks bus mankštų poveikis. Pagerėjimą pajutau palankiusi 1,5 mėn. Stipriai pagerėjo savijauta, nebekamuoja skausmai. Pradėjau SSM lankyti nuolat. Pagerėjo gyvenimo kokybė. SSM patinka tuo, kad maloni ir naudinga mankšta, visada šalia yra geri specialistai. Kiekvienam atėjusiam rekomenduoju palankyti bent du mėnesius ir žiūrėti rezultatą. Pradžioje nebijoti skausmo paaštrėjimo, po to praeis (man taip buvo). Daugiau pasitikėti visada šalia esančiais kineziterapeutais bei konsultuotis su jais.“
Loreta Aldukevičienė, vyr. buhalterė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 rugpjūtis

„Dėl stuburo problemų pradėjau mankštintis sporto klube (ne SSM) prieš 11 metų, bet tada jos rimtų problemų nekėlė ir leisdavau sau pasimuliuoti. Mankštinausi su treniruokliais nereguliariai, nes tame klube rimtos priežiūros nebuvo ir po kurio laiko pasidarė nuobodu. Rimtesnių bėdų atsirado prieš 2 metus, tada pradėjau mankštintis reguliariai 2-3 kartus per savaitę, ėmiau ieškoti man palankiausių būdų, išmėginau kelis klubus. Prieš 4 mėnesius atėjau į SSM tikėdamasi profesionalios mankštos bei kitokių pratimų, nes žinau, kad įvairesnė mankšta geriau veikia. Nei prieš ateidama, nei dabar stiprių skausmų nejaučiu, bet pajutau, kad judesiai tapo laisvesni, raumenys labiau sutvirtėjo, atsirado pojūtis tarsi mano kūnas būtų lengvesnis. Mankšta SSM pateisino lūkesčius: maloni aplinka (ateityje labai praverstų kondicionierius per karščius ;)), profesionaliai pravedama mankšta, nesudėtingi, bet efektyvūs pratimai, daug dėmesio skiriama pusiausvyros pratimams, kurių metu treniruojami stuburą palaikantys smulkieji raumenys. Norėtųsi padėkoti kineziterapeutei Daivai – už dėmesį, rūpestį ir visada gerą nuotaiką. SSM rekomendavau ir savo kolegėms, turinčioms stuburo problemų.“
Ingrida Pacauskienė, odontologė, dėstytoja
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 liepa

„SSM pradėjau lankyti, nes turėjau problemų dėl stuburo. Pirmą kartą į SSM pasiūlė nueiti mano pažįstama, dar prieš operaciją, bet buvau jau tiek visur apsilankiusi, kad tiesiog nebeturėjau vilties. Antrą kartą, jau po operacijos, SSM rekomendavo šeimos gydytoja. Ateidama į SSM tikėjausi: a) kad bus specializuoti pratimai. b) kad bus nenuobodžios treniruotės, nes nesu mėgėja sportuoti. Atėjau iš karto, kai pabaigiau reabilitaciją po operacijos. Prieš ateidama jaučiausi gerai, nes po operacijos nebuvo skausmų. Lankau jau 8 mėn. Negaliu pasakyti, ar pagerėjo, nes tiesiog ateinu sportuot, kad nebegrįžtų skausmas. Man čia patinka, kitaip nelankyčiau.
P.S.
Mielai lankyčiau užsiėmimus nuo 11.30 ar 12.00., gal yra daugiau norinčių eiti tokiu laiku? Galėtų būti spec. grupė vaikams, kad ir brangesnė. Ar nenusimato nuolaidų lankantiems ilgesnį laiką, pvz. metus? Gal koks 12 mėnuo galėtų būti nemokamas?
Pabaigai – pagyrimai
Daivute- esat viena geriausių specialistų, su kuriais teko susidurti. Labai ačiū už pamokymus, pastabas, pagyrimus, už sugebėjimą perteikti informaciją.
Edita- linkiu Jums visokeriopos sėkmės tobulinant mokyklos konsepciją.
Svajonė Kuzminskienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 liepa

Kodėl pradėjote lankyti SSM (sveiko stuburo mokyklą)? Dirbu sėdimą darbą. Sportuoti nemėgstu ir tingiu. Prieš porą metų tas mano tingėjimas ir nejudėjimas kartu su sėdimu darbu privedė prie didžiulio visos nugaros – kaklo, tarpumenčio, juosmeninės dalies ir netgi sėdimosios, skausmo ir spazmų. Baisiausia būdavo rytais, kai nubusdavau labai anksti ir po to negalėdavau užmigti, nes dėl skausmo nerasdavau sau patogios gulėjimo padėties. Pradėjau vaikščioti į masažus, bet efektas būdavo tik momentinis. Nuėjau pas šeimos gydytoją. MRT man neskyrė, nes skausmas nėjo į kojas, nebuvo jokio tirpimo, o tai, kiek supratau, reiškia, kad išvaržos nėra. Vaistų aš labai nemėgstu, todėl pradžiai ji man pasiūlė pabandyti mankštas „Sveiko stuburo mokykloje “.
Ko tikėjotės ateidami? Pirmiausia, tai labai norėjau išsimiegot, t.y. sumažinti tuos nelemtus skausmus rytais. Antra, jau suvokiau, kad laikas pradėti judėti, nes toks tingus gyvenimo būdas prie gero neprives. O Sveiko stuburo mokyklos mankšta labai tiko pradiniam etapui, tam, kad kūnas išsivaduotų iš sąstingio.
Kiek laiko planavote lankyti užsiėmimus prieš ateinant į SSM? (Jei pakeitėte savo planus tai kodėl?) Kiek laiko jau lankote? Neturėjau tikslaus plano, kiek ilgai lankysiu mokyklą. Lankau jau daugiau kaip pusantrų metų. Tiesą pasakius, netgi bijau sustoti, kad vėl neapkerpėčiau. Neseniai pradėjau lankyti dar ir sporto klubą, bet SMM nežadu mesti, nes jaučiu, kad mano kūnui labai patinka skirtingos treniruotės.
Kaip jautėtės ateidama(s) į SSM? Atėjau į SMM būdama visiškai sustingus, visa nugara buvo kaip vientisa skaudanti lenta, viskas sumedėję ir sušokę į didelį guzą.
Ar pajutote pagerėjimą, jei taip tai kada? Psichologinis pagerėjimas dėl to, kad pradėjau bent kiek judėti, atėjo iš karto. Per 3 mėnesius pavyko išjudinti tarpumentę, dingo jausmas, kad nugara sumedėjusi. Galima sakyti, kad per tuos 3 mėnesius susitvarkiau su skausmais, kurie kilo iš sėdimo darbo ir nejudėjimo. Po tų trijų mėnesių jau galėjau pasakyti, kad mano nugaros tikrosios problemos yra kaklas ir juosmuo. Tačiau per tuos pusantrų metų SMM šitos problemos taip pat yra suvaldytos, nors tikrai nedingę ir manau, kad visiškai nedings. Kaklo skausmai sumažėjo apie 50 proc., o juosmens netgi 60 proc. Na, bent jau neturiu problemų su išsimiegojimu, kartais gulėdama dar pajaučiu maudimą juosmeninėj dalyje, bet tai netrukdo užmigti.
Kuo Jums patinka/nepatinka SSM? Man SSM mankšta patinka todėl, kad man ji tinka J Kaip jau minėjau, nemėgstu aerobinio sporto, todėl tokia „tinginių“ mankšta man labai priimtina. Vertinu šitą mankštą ir dėl dėmesingų instruktorių, kurios labai atidžiai prižiūri, kad SMM lankytojai sau nepakenktų ir daromi pratimai būtų efektyvūs. Dar patinka SMM organizuojamos paskaitos, kurių metu sužinai daug naudingų dalykų.
Ką patartumėte SSM naujokui? Mano nuomone, bet kokia mankšta yra geriau nei jokios mankštos. O SMM mankšta yra labai tinkama žmonėms, kurie tingi, nemėgsta sportuoti, arba jiems sunku pradėti, ar prisiversti pasijudinti. Todėl prisivertus ateiti mankštintis į SMM siūlyčiau palankyti bent 3-4 mėnesius, o tada jau nebesinorės mesti.
Renata Mikalajūnaitė, Istorinės Prezidentūros administratorė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 liepa
„Apie jūsų mokyklą sužinojau iš spaudos. Atėjau į ją dėl labai blogos savijautos: skaudėjo sprandą, jis buvo visiškai nejudrus, skausmas plito į petį. Žinojau, kad tai pasekmė mano darbo, nes daug laiko darbe praleidžiu sėdėdama tam tikroje pozoje, beveik nejudėdama. Kartais truputį skaudėdavo koją, žinojau, kad yra iškrypęs stuburas. Ruošiausi kreiptis į neurochirurgą, galvojau, kad gali reikėti operacijos, bet nusprendžiau pirmiau palankyti jūsų mokyklą. Dabar jaučiuosi beveik visiškai gerai. Ačiū Jums.
Juškienė
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 liepa
„Apie „Sveiko stuburo mokyklą“ sužinojau iš skrajutės pašto dėžutėje. Apsidžiaugiau ir pagalvojau, kad dar yra vilties, nes gydytojai man „pranašavo” invalido vėžimėlį. Į mokyklą atėjau su viltimi. Ją suteikė pats pirmasis vizitas pas Vidmantą. Pradėjus lankyti mankštas man nušvito dangus. Pagėrėjimą pradėjau justi gana greitai, man gerėjo ir gėrėja kompleksiškai. Dabar lankau jau 3 mėnesį ir pagaliau vėl galiu dirbti sode, atlikti namų ruošos darbus. Man čia patinka, nes yra sistema, kontrolė mankštų metu.“
Regina
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
2010 liepa
„Aš visą laiką lankydavau kokius nors sporto užsiėmimus. Ir tąsyk, kai draugė pakalbino eiti į „Stuburo mokyklą“, rengiausi eiti sportuoti į aerobiką. Mankštos mano kūnui reikėjo visąlaik. Užsukusi čia, pamąsčiau, jog palankysiu mėnesiuką du ir viskas. Dabar jau beveik metai ir aš vis dar čia. Ateidama čia tikėjausi, kad man bus geriau, negu kad buvo prieš tai. Gerėti pradėjo gana greitai. Esu patenkinta, nes čia esu prižiūrima instruktorių, kurie ateina ir bakstelna pirštu, jeigu pratimą atlieku negerai. Gerai čia ir dėl to, kad po darbo dienos gali atsipalaiduoti.
Ina