Palaikomoji sveikatinimo mankšta karantino laikotarpiu

Palaikomoji sveikatinimo mankšta karantino laikotarpiu – ne sveikatos priežiūros paslauga karantino laikotarpiu, skirta klientams norintiems neprarasti mobilumo, mažinti judėjimo stoką ir išlaikyti gerą bendrą fizinę gerovę.

Palaikomosios mankštos principai ir tikslai:

  • 1) skatinti širdies ir kraujagyslių darbą;
  • 2) gerinti kvėpavimo sistemos veiklą;
  • 3) didinti bendrą fizinę ištvermę;
  • 4) užtikrinti subalansuotą raumenų veiklą;
  • 5) vystyti viso kūno lankstumą (mobilumą).

Lavinant sveikatai svarbias fizines ypatybes akcentuojame individualios ir taisyklingos kūno laikysenos svarbą pratimų atlikimo metu – prieš pradedant, atlikties metu, pabaigiant pratimą. Atliekamas pirminis individualios laikysenos vertinimas pagal protokolą, kuris padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną atliekant pratimus.