Mankštos GYVAI

1. MANKŠTOS GRUPĖSE

Mankštos grupėse – tai su kineziterapeuto priežiūra atliekami, specialiai atrinkti saugūs ir efektyvūs pratimai, kurie lavina tris pagrindines stuburo sveikatai svarbias ypatybes:

  • liemens judesių koordinaciją,
  • kaklo ir nugaros lankstumą,
  • stuburo segmentinį stabilumą.

Kodėl treniruotė? Viena veiksmingiausių poveikio priemonių stuburo sveikatai išlaikyti ir stiprinti yra fiziniai pratimai. Daugelio mokslinių tyrimų išvados skelbia, kad aktyvus poveikis dalyvaujant pačiam žmogui yra žymiai efektyvesnis ir trunka ilgiau, nei pasyvus poveikis (kurio metu asmuo lieka pasyvus). Taipogi įrodyta, kad stuburo treniruotė su kineziterapeuto priežiūra yra veiksmingesnė negu be jos.

Kodėl stuburo? Nuo stuburą supančių liemens raumenų labiausiai priklauso paties stuburo sveikata bei gera viso kūno judėjimo funkcija. Stuburas yra centrinė liemens ašis, turinti tris dalis – kaklinę, krūtininę ir juosmeninę-kryžmeninę. Prie šių stuburo dalių tvirtinasi rankas ir kojas judinantys raumenys. Todėl stuburui ypač reikalingas optimalus slankstelių stabilumo ir mobilumo santykis, kuris priklauso nuo jį supančių giliųjų ir paviršinių liemens raumenų funkcijos.

Kodėl „specializuota stuburo treniruotė“? Specializuota todėl, kad mūsų atrinkti specialūs pratimai, kurių teigiamas poveikis ir saugumas pagrįstas ilgamete praktine patirtimi bei tarptautinių mokslinių tyrimų rezultatais. 

 

Kam skirta:

 • Turintiems stuburo problemų bei tarpslankstelinio disko išvaržą;
 • Sėdimą darbą dirbantiems – dėl pastovaus sėdėjimo jaučiantiems nuovargį ir nusiskundimus, trukdančius produktyviai dirbti ir gerai jaustis;
 • Moterims po gimdymo dėl raumenų silpnumo atsiradusioms juosmens ir dubens problemoms spręsti, taip pat po įvairių pilvo sienos operacijų;
 • Paaugliams, kuriems yra diagnozuotas stuburo iškrypimas, skoliozė. Mankšta formuoja ir koreguoja laikyseną ir sėdėseną.

2. INDIVIDUALI TERAPIJA

Konsultacijos metu:     

 1. Kineziterapeutas surenka anamnezę (aiškinasi skausmo lokalizaciją, pobūdį ir pan.);
 2. Kineziterapeutas stebi kaip Jūs atliekate judesius, testus;
 3. Kineziterapeutas apmoko bazinių pratimų taisyklingo atlikimo;
 4. Kineziterapeutas pateikia asmeninių rekomendacijų dėl būtent Jums reikalingų praktikuoti pratimų.